کد خبر: 741701 A

جانشین پلیس پیشگیری ناجا، با بیان اینکه یگان های حفاظتی بازوی توانمند نظام برای حفظ ثروت ملی هستند، از آماده باش این یگان هادر تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار "حمید عطایی" در مانور مشترک یگان های حفاظت دستگاه‌های اجرایی  با تاکید بر حفظ و صیانت از جنگل‌ها، مراتع و زمین‌های کشاورزی و جلوگیری از تخریب‌ غیر قانونی محیط زیست اظهار داشت : مطابق  ماده ۱۷۹ قانون برنامه سوم و  تنفیذ آن در ماده ۱۲۹ قانون برنامه چهارم و همچنین ماده ۲۳۳ قانون برنامه پنجم توسعه کشور، مقرر شده یگان های حفاظت در سازمان های مرتبط با حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تشکیل و در راستای پیشگیری از وقوع جرم و تامین امنیت سازمان مذکور انجام وظیفه کنند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جلسه مشترک با اعضای هیئت دولت در خصوص جلوگیری از نابودی زمین های کشاورزی تصریح کرد: پلیس با مشارکت سازمان های دولتی آمادگی هر نوع همکاری برای پیشگیری ازخسارت های غیر قابل جبران به منابع حیاتی کشور را دارد.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: در تمامی سازمان هایی که نیاز به تشکیل یگان حفاظت در آن احساس می شود، این امر محقق و سازمان‌ها ملزم به همکاری و همیاری با پلیس در تامین امنیت سازمان مطبوع خود هستند.

سردار عطایی با بیان اینکه پلیس پیشگیری متولی اصلی شکل دهی، ساختار سازی  نظارت بر عملکرد یگان های حفاظتی طبق موازین قانونی است، مطرح کرد:  تاکنون  در ۱۳ دستگاه دولتی یگان های حفاظتی  تشکیل و راه اندازی شده است.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه یگان های حفاظتی بازوی توانمند نظام برای حفظ ثروت ملی هستند، از  آماده باش این  یگان ها در تعطیلات نوروز خبر داد.  

سردار عطایی در ادامه، خطاب به روسا و معاونان سازمان امور اراضی کشور گفت: در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار نفر در مجموعه یگان های دولتی مشغول به کارهستند که از این تعداد بالغ بر ۱۵هزار نفر در حوزه های مختلف محیط زیستی و اراضی در حال خدمت می باشند.

وی با اشاره به آغاز به کار یگان حفاظت سازمان امور اراضی  خاطر نشان کرد: ان‌شاءالله بتوانیم در سال ۹۸ وفاق و همدلی بیشتری بین همه یگان‌های حفاظت نیروی انتظامی ایجاد و از تخریب اراضی کشاورزی جلوگیری کنیم.

 گفتنی است مانور مشترک یگان های حفاظت دستگاه‌های اجرایی که با حضور رئیس سازمان امور اراضی کشور،جمعی از مسئولان و مدیران کشوری،انتظامی و با شرکت یگان‌های حفاظت سازمان امور اراضی، سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری، سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری تهران برگزار شد.

جانشین پلیس پیشگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر