کد خبر: 741573 A

معاون خدمات شهری شهرداری تهران خبر داد:

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از آماده‌باش ۵ هزار آتش‌نشان از عصر روز سه‌شنبه در تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجتبی یزدانی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد با اشاره به خدمات معاونت خدمات شهری در بهشت زهرا (س) گفت: در پنجشنبه و جمعه اخیر ۲۵۰ نفر در بهشت زهرا با لباس مخصوص مردم را راهنمایی می کردند. ضمنا علاوه بر ماشین های برقی موجود در این مکان ون هایی هم اجاره کرده بودیم تا شهروندان رفاه بیشتری داشته باشند. مردم به کمک سامانه تهران من می‌توانستند هر مکانی را که تمایل دارند به راحتی پیدا کنند.

 معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به خدمات سازمان میادین میوه و تره بار در ایام نزدیک به عید گفت: در بعضی از محصولات ۳۰ تا ۴۰ درصد تخفیف داشته‌ایم.

 وی افزود: سهمیه تنظیم بازار ما در بخش محصولات پروتئینی و میوه جات بستگی به سهمیه ای دارد که دولت به ما ارائه می‌کند.

 یزدانی ادامه داد: فقط ۳ نمایشگاه بهاره داشتیم که در مصلی، بوستان ولایت و خاوران واقع در منطقه های ۱۵، ۱۹ و ۷ دایر بود.

 وی با اشاره به آمادگی آتش نشانی برای روز چهارشنبه سوری گفت: از بعد از ظهر روز سه شنبه ۵ هزار آتش نشان آمادگی خدمت رسانی دارند تا مشکلی برای شهروندان پیش نیاید. ضمنا در روز طبیعت هم تیم های آتش نشانی هم در ورودی های شهر و هم پارک ها حضور دارند.

یزدانی با اشاره به مسئله پسماند گفت: در سه روز پایان سال حجم پسماند ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان افزایش می یابد و ما در این زمینه آمادگی داریم تا پشتیبانی لازم را انجام دهیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به تزئین معابر گفت: در هر منطقه بین ۴ تا ۷ محور اصلی تزیین شده و تزیینات اعم از گلکاری، سفره های هفت سین، لکه گیری آسفالت و ... است.

 یزدانی با اشاره به بازدید دیروز شهردار تهران از کمربند سبز شمال تهران گفت: هزار و ۲۵۰ هکتار از این کمربند به بهره برداری رسیده است که شهردار تهران از این جنگل کاری ها بازدید به عمل آورد.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۱۷ هکتار به بوستان های شهر اضافه می شود. این فضاهای سبز شامل بوستان پرواز در منطقه ۹، کیانشهر در منطقه ۱۵، رجایی در منطقه ۱۹، زیتون در منطقه ۲۰ و ... می‌شود.

 معاون شهردار تهران در ادامه گفت: در ۷ بوستان ورودی شهر امکان اسکان موقت در سوله های بحران را برای مسافرانی که در طول عید به تهران سفر می کنند ایجاد کرده ایم.

 یزدانی اظهار کرد: امسال ۹ نور نوروزگاه در سطح شهر تهران داریم که برنامه های آن شامل المان های نوری ثابت، شهر فرنگ و ... می‌شود.

به گفته یزدانی از ۲۹ اسفند ماه تا ۵ فروردین هیچ کار عمرانی و ساختمانی در تهران انجام نمی شود تا مردم آسایش داشته باشند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در خصوص تخفیف های ویژه ای که سال گذشته در برخی اقلام اساسی در میادین میوه و تره بار ارائه می شود، گفت: امسال از سوی ستاد تنظیم بازار برخی اقلام به ما داده می شود و قاعدتا اگر ما این کار را در کنار ستاد تنظیم بازار انجام می‌دادیم ممکن بود مسئله ساز شود.

وی در خصوص خدمات روز طبیعت نیز گفت: در این روز ۱۵ تا ۲۰ غرفه میوه در پارک های بزرگ قرار داده می شود. در خصوص بحث سرویس‌های بهداشتی هم در این روز آمادگی خواهیم داشت.

او در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مخازن زباله گفت: زمانی زباله های شهر در دو میلیون نقطه از تهران انداخته می شد، اما بعد از تعبیه مخازن پسماند ۶۳ هزار نقطه به این موضوع اختصاص داده شد. اگر قرار بر جمع آوری مخازن زباله باشد این کار باید به مرور انجام شود و مخازن زباله را باید به منازل مردم ببریم تا تفکیک از مبدا صورت گیرد.

یزدانی در خصوص زباله سوز تهران نیز گفت: این زباله سوز در اختیار بخش خصوصی است و در روز ۲۰۰ تن زباله را تبدیل به برق می‌کند. شرایط به گونه ای است که بخش خصوصی انگیزه ای برای انجام این کارها ندارد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر