کد خبر: 741354 A

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد:

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: در بازرسی های برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار ، ۱۹۴۶ محل متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و ۶۷۷ محل متخلف بهداشتی پلمب شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، محسن فرهادی معاون مرکزسلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به انجام ۱۳۹ هزار و ۱۲۳ مورد بازرسی بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع و طبخ با اولویت رستوران ها، قنادی ها و اماکن بین راهی، پایانه های مسافربری و سرویس های بهداشتی در چهار روز اول برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی، گفت: از این تعداد، ۳ هزار و ۸۰۹ مورد از اماکن بین راهی بازرسی بهداشت محیطی شده است.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، افزود: همچنین در این بازرسی ها، ۱۹۴۶ محل متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و ۶۷۷ محل متخلف بهداشتی پلمب شدند که از این تعداد ۱۶۱ مورد مربوط به رستوران های بین راهی بوده است.

 فرهادی با بیان اینکه در این بازرسی ها تعداد ۸۶ هزار و ۳۵۲ مورد سنجش پرتال انجام شده است، گفت: همچنین ۹۹ هزار و  ۱۴۹ مورد کلرسنجی از آب مصرفی انجام شده است.   

وی در پایان گفت: براساس گزارش تیم های سیار بازرسی بهداشت محیطی سراسر کشور حدود ۲۰۰ هزار و  ۹۷۵ کیلو گرم مواد غذایی و آشامیدنی غیر بهداشتی و تاریخ گذشته از توسط بازرسین بهداشت محیط معدوم شده است.

رستوران ها سرویس های بهداشتی سلامت مواد غذایی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر