کد خبر: 736153 A

نظری:

عضو شورای شهر تهران گفت: از شهردار تهران می‌خواهم تا هرچه سریع‌تر سازوکاری تعریف کند که امکان بهره‌مندی سربازان شریف کشور از کارت‌های رایگان یا تخفیف‌دار مترو و اتوبوس در طول دوران خدمت سربازی برای ایشان فراهم شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در تذکر امروز خود در صحن شورای شهر گفت: قطعا می‌دانید که شهرداری تهران برای دانشجویان، دانش آموزان، خبرنگاران، معلولان، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، سالمندان و ... کارت بلیت‌های رایگان یا تخفیف‌دار را به منظور استفاده بیش‌تر و آسان‌تر از مترو و اتوبوس صادر می‌کند و حتما این اقدام باعث می‌شود استفاده از حمل و نقل عمومی افزایش یابد. به عبارتی می‌توان گفت که شهرداری به بسیاری از اقشار جامعه در دریافت تسهیلات و تخفیف‌های ویژه برای حمل و نقل عمومی توجه کرده اما متاسفانه در این میان، سربازان که حقوق دریافتی ماهیانه‌شان نیز بسیار اندک است، مورد غفلت قرار گرفته‌اند.

وی افزود: همشهریان عزیزی که در ساعات آغازین روز و نیز بعداز ظهر از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند، حتما شمار زیادی از سربازان را دیده‌اند که از مترو و اتوبوس برای جابجایی در شهر استفاده می‌کنند. بنده نیز در دیدارها و بازدیدهای مختلفی که داشته‌ام بارها با این مطالبه از سوی سربازان مواجه شدم که چرا حمل و نقل عمومی برای سربازان رایگان نیست؟ مطالبه‌ای که به نظرم باید مورد توجه مدیریت شهری و نیز ستادکل نیروهای مسلح قرار بگیرد.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: از طرفی دیگر ماده 80 قانون خدمت وظیفه عمومی، شهرداری‌ها را موظف کرده تا با همکاری دیگر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی، تسهیلاتی را برای استفاده رایگان سربازان از قطار، اتوبوس، ورزشگاه‌ها، گردشگاه‌ها، موزه‌ها، سینماها و ... پیش‌بینی کنند.

وی تاکید کرد: در همین راستا، ضمن درخواست از همکارانم در شورای شهر تهران برای توجه به این موضوع در بودجه سال آینده شهرداری تهران، از شهردار تهران می‌خواهم تا هرچه سریع‌تر سازوکاری تعریف کند که امکان بهره‌مندی سربازان شریف کشور از کارت‌های رایگان یا تخفیف‌دار مترو و اتوبوس در طول دوران خدمت سربازی برای ایشان فراهم شود.

زهرا نژادبهرام، عضو هیات رییسه شورای شهر تهران هم طی تذکری گفت: تهران امسال بوی بهار ندارد. تذکر من درخصوص عدم فعال شدن ستاد نوروزی و عدم آغاز مراسم استقبال از بهار است. اینگونه رویدادهای فرهنگی فرصتی برای نشاط اجتماعی و بازتولید اعتماد است و باید در اسفند ماه که ماه پایانی سال است، آغاز شود.

اتوبوس سربازی شورای شهر تهران شهردار تهران مترو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر