کد خبر: 735996 A

رسولی:‌

خزانه دار شورای شهر تهران تاکید کرد: تحقق درآمد ۶۰۰ میلیادری از محل پارک حاشیه‌ای به همکاری بین بخشی شهرداری تهرا با راهور نیاز دارد.

به گزارش ایلنا، سیدحسن رسولی در جلسه فوق العاده لایحه بودجه شهرداری در سال ۹۸َ، درباره تبصره ۳۲ این لایحه و پیشنهاد برای حذف بند «ب» این تبصره گفت: بند «ب» این تبصره ضمانت اجرایی آن است که مقرر شده از محل درآمد ساماندهی ۲۰۰ هزار پارک حاشیه‌ای موجود در مناطق ۲۲گانه، پنج درصد به پلیس راهور برای تامین تجهیزات و امکانات لازم برای کنترل مکان‌های تجهیز شده اختصاص یابد. 

وی ادامه داد: اگر نتوانیم با ساز و کارهایی همکاری و هماهنگی بین بخشی میان شهرداری و نیروی انتظامی برای تحقق این منبع درآمدی ایجاد کنیم، شهرداری همانند امسال نمی‌تواند از محل پارک حاشیه‌ای درآمد داشته باشد و این فرصت از بین می‌رود. اگر همکاری لازم میان شهرداری با پلیس راهوار ایجاد نشود، هر تیکه شهر توسط افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد و درآمد ۶۰۰ میلیارد تومانی از این محل برای شهرداری از دست خواهد رفت. 

خزانه‌‌دار شورای شهر درباره پیشنهاد تبصره الحاقی درباره توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل همگانی (TOD) اظهار داشت:‌ این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق شورای شهر مطرح و بررسی شد و بنا به دلایلی با آن مخالفت شد زیرا کدهای عوارض درآمدی که در این تبصره به آن استناد شده در جداول هزینه لحاظ شده است، همچنین در ارتباط با مجتمع‌های ایستگاه‌های مترو ۱۰۰ درصد از درآمدهای حاصله از بارگذاری محوطه ۳۶۰ درجه ای ایستگاه‌های مترو، وصول و صرف توسعه ایستگاه‌ها می‌‌شود.

رسولی درباره تبصره ۳۸ لایحه بودجه شهرداری تهران نیز خاطرنشان کرد: بر اساس این تبصره ۴۹۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام مناطق ۲۲گانه که در این تبصره عناوین آن آمده است، در نظرگرفته شده و اگر این اعتبار به سقف بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران اضافه نشود، این تبصره از خاصیت می‌افتاد.

وی درباره پیشنهاد الحاق تبصره‌ای به بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران برای پرداخت مابه‌‌التفاوت بازنشستگی آتش‌نشانان به عنوان مشاغل سخت، ابراز داشت: بر اساس قانون کار و قانون تامین اجتماعی شهرداری تهران موظف شده که آتش‌نشانان را به جای ۳۰ سال خدمت با ۲۰ سال خدمت بازنشسته کند و تمامی حقوق آنها را نیز پرداخت زیرا آتش‌نشانی به عنوان یکی از مشاغل سخت است. علت مخالف من برای این است که شهرداری موظف شده بر اساس قانون بالادستی خود عمل کند و نیازی به الحاق این تبصره نیست. البته در ردیف بودجه سازمان آتش نشانی اعتباری برای این منظور دیده شده است.

حسن رسولی سید حسن رسولی سیدحسن رسولی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر