کد خبر: 735856 A

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، با اشاره به انهدام یک شرکت هرمی در محدوده غرب تهران، گفت: ۱۲ عضو این شرکت که در حال فراگیری آموزش های اولیه فعالیت های هرمی بودند، در این رابطه دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور گفت: ۲ روز پیش تعدادی از شهروندان ساکن محدوده جنت آباد شمالی ضمن تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اظهار داشتند که در یکی از واحدهای آپارتمانی واقع در این محدوده، تعدادی جوان افغانی به صورت مشکوک تجمع می کنند که احتمال سارق بودن آنها زیاد است.

این مقام انتظامی، عنوان داشت: با احتمال این که افراد حاضر در واحد مذکور سارق باشند یا برنامه ای مجرمانه در سر داشته باشند، تیمی از ماموران اداره ۱۴ پلیس آگاهی تهران بزرگ تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند.

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد که ۱۲ تن از اتباع افغانی به صورت شبانه روزی در این واحد آپارتمانی حضور داشته و به صورت میانگین تردد های بسیاری به واحد دارند و معمولا افراد ۲۰ الی ۳۰ ساله در میان آنها دیده می شود که در بررسی های بعدی مشخص شد همه آنها عضو یک شرکت هرمی می باشند.

سرهنگ تقی پور، تصریح کرد: برای مشخص شد موضوع و انجام تحقیقات تکمیلی هماهنگی با دادسرای ناحیه ۳۱ تهران انجام شده و با کسب مجوز قضایی، کارآگاهان به محل وارد شده و در یک عملیات ضربتی هر ۱۲ نفر حاضر در واحد آپارتمانی را دستگیر کردند.

وی اظهار داشت: پس از دستگیری اعضای این شرکت هرمی، تمامی متهم برای تحقیقات به اداره ۱۴ پلیس آگاهی پایتخت منتقل شدند که همگی به جرم خود مبنی بر عضویت در شرکت های هرمی و تبلیغ و عضوگیری برای فعالیت های اقتصادی خارج از چارچوب قانونی اعتراف کردند.

معاون مبارزه با جعل و  کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، افزود: یکی از اعضای این باند در اعترافات خود به کارآگاهان گفت که پس از آشنایی با یکی از اعضای این باند هرمی جذب این شرکت شده و به مدت دو ماه است که در این شرکت فعالیت می کند و تا کنون سه نفر را نیز به عنوان زیرشاخه خود جذب کرده است.

سرهنگ تقی پور، در پایان با اشاره به این مطلب که در حال حاضر هر ۱۲ تن از اعضای این شرکت با صدور قرار قانونی از سوی دادسرای ناحیه ۳۱ تهران، راهی زندان شده اند، خاطرنشان کرد: بنابر دستور مرجع قضایی شناسایی و دستگیری سایر همدستان احتمالی این متهمان در دستور کار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر