کد خبر: 732403 A

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران:

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه صنعت ایمنی و آتش نشانی در چهارمین همایش ملی و اولین همایش بین المللی آتش نشانی و ایمنی شهری با اشاره به پیچیدگی‌های جوامع شهری بویژه کلان شهر تهران تاکید کرد: اصولا توسعه معطل ایمنی نمی‌ماند و این ما هستیم که باید خود را با سرعت توسعه برابر کنیم.

به گزارش ایلنا مهدی داوری، در این باره گفت: یکی از موضوعاتی که از نظر ایمنی برای ما اهمیت دارد، موضوع کالاها و ابزارهایی است که برای ایمنی ساختمان‌ها و سایر موارد و حتی آتش‌‌‌‌‌نشانی نیاز داریم. به همین خاطر تولیدکنندگان و توزیع‌‌‌‌‌کنندگان نقش بسیار مهمی در تولید کالاهای استاندارد و در نهایت ایمنی ساختمان‌ها و... دارند.

وی در این مراسم که صبح امروز با حضور شمار زیادی از متخصصان، مهندسان و مسئولان شرکت‌های ایمنی و آتش‌‌‌‌نشانی و همچنین جمعی از مدیران و کارشناسان آتش‌‌‌‌نشانی تهران و شهرستان‌‌‌ها در سالن اجتماعات هتل المپیک تهران برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر اکثر تجهیزات آتش‌‌‌نشانی از کشورهای خارجی وارد و تامین می‌‌شود که اگر حمایت‌‌‌های بیشتری از تولیدکنندگان داخلی صورت گیرد، قطعا با توجه به توانمندی‌هایی که در داخل کشور وجود دارد، می‌توان انتظار داشت که تجهیزات و کالاهای استاندارد در داخل تولید شود.

مدیرعامل آتش‌‌‌نشانی تهران معرفی کالاهای ایمنی برای مردم را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: اگر به مردم ضرورت اهمیت وسایل و تجهیزات ایمنی مثلا نصب دکتورها در منازل را که برای آشکارسازی نشت گاز خطرناک منوکسید کربن مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفته و آموزش داده شود، یقینابه ضرورت آن پی برده و بکار خواهند گرفت و این باعث می‌شود که آمار آسیب‌های جسمی و خسارات مالی کاهش یابد.

داوری اضافه کرد که سازمان‌های نظام مهندسی و آتش‌‌‌نشانی ضرورت دارند که رویکرد اجتماعی را جدی بگیرند تا دیگر شاهد حوادث ناگواری در سطح جامعه نباشیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر