کد خبر: 732191 A

وزیر علوم تاکید کرد:

وزیر علوم با بیان اینکه ما باید تلاش کنیم برای جذب هیات علمی و محققین افراد کیفی‌تری را جذب کنیم،‌ گفت: با انتخاب علمی‌ترین و اخلاقی‌ترین افراد هیات علمی جوان می‌توانیم بهره‌های زیادی در پیشرفت برنامه‌های کلان ببریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وزیر علوم پس از ارائه گزارش‌های دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در نشست هم اندیشی پیشبرد اهداف طرح کلان ملی اقتصاد مقاومتی، گفت: من فکر می‌کنم تاکید جلسه‌ امروز که سطح بالایی در زمینه برنامه ریزی و کارشناسی دارد، ضرورت ادامه بر تلاش‌ها است‌. ما فارغ از همه وظایف در ساختار های وزارت علوم و یا ساختارهای کلان کشوری وظیفه داریم که این موضوع را مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم هیچ ابهامی وجود ندارد نهایتا باید با توجه به هدفی که تعریف شده کار را به خود دانشگاه‌ها واگذار کنیم و فقط به ستاد موکول نکنیم، زیرا ستاد وظیفه اش حمایت و هماهنگی است.

وزیر علوم افزود: می‌توان نیازهای حمایتی را در بخش‌های راهبردی و اجرایی تعریف و سپس به ستاد منتقل کنیم. ضمن اینکه شاخص‌های هم تعریف شد که از نگاه ستاد برخی از شاخص‌ها حاشیه‌ای و غیراصلی است که به آن نمی‌پردازیم.

وی ادامه داد: ما باید تلاش کنیم در جذب هیات علمی و محققین افراد کیفی‌تری را جذب کنیم. با انتخاب علمی‌ترین و اخلاقی‌ترین افراد هیات علمی جوان می‌توانیم بهره‌های زیادی در پیشرفت برنامه‌های کلان ببریم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان اظهار داشت: در حال حاضر طرحی را در ذیل قوانین و تکالیف دیگرمان داریم که  در واقع ساماندهی آموزشی کشور است. ما در این بخش تلاش می‌کنیم بدون اینکه حاشیه‌ای ایجاد کنیم واحد‌ها و مراکز کوچک علمی که نمی‌توانند در پیشبرد اهداف کلان ملی و بین المللی نقش موثر داشته باشند را در شبکه‌ای علمی قوی قرار دهیم. این امر کمک می‌کند مراکز گسترده تر ما موفق‌تر باشند و از طرفی حواشی غیرعلمی را کم‌تر خواهند کرد و در کل نظارت ملی و علمی را راحت‌تر می‌کند.

منصور غلامی وزیر علوم و تحقیقات و فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر