کد خبر: 731573 A

فرمانده مرزبانی استان خوزستان از کشف ۱۵۰ قطعه پرنده زینتی توسط مرزبانان استان خوزستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار عبداله نظرپور درباره جزییات این خبر اظهار کرد: ماموران هنگ مرزی خرمشهر در پی کسب خبری مبنی بر قاچاق پرندگان زینتی در سطح حوزه استحفاظی، بلافاصله بررسی دقیق موضوع، شناسایی و دستگیری قاچاقچی را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران با اعزام به محل در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری قاچاقچی و کشف ۱۵۰ قطعه پرنده زینتی از نوع" مرغ عشق" شدند.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان در ادامه با تاکید بر حفاظت از محیط زیست و گونه های بومی منطقه بیان داشت: هرگونه ورود و خروج پرندگان و گونه‌های جانوری بایستی از طریق مبادی قانونی انجام گیرد، چرا که قاچاق در این زمینه علاوه بر تخریب محیط زیست، می‌تواند اثرات نامطلوبی در سلامت سایر گونه‌ها و حتی انسان داشته باشد.

این مقام ارشد مرزبانی تصریح کرد: در نیمه دوم سال جاری بیش از ۸ هزار پرنده زینتی کمیاب از نوع بلبل خرمایی، طوطی، کاسکو و مرغ عشق توسط مرزبانان خوزستان کشف و به آغوش زیست بوم خوزستان بازگشتند.

وی در پایان با اشاره به دستگیری یک متهم در این زمینه، خاطرنشان  کرد: کارشناسان ارزش پرنده های کشف شده را قریب به ۳۰۰ میلیون ریال برآورد کردند که به همراه متهم مربوطه پس از تکمیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع ذی صلاح شدند.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر