کد خبر: 730044 A

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اعلام کرد: با تلاش پزشکان داوطلب اعزامی به مناطق محروم و کمتر برخوردار کشورهمزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۰۸ هزار و ۳۷۲ نفر از بیماران و نیازمندان این مناطق از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان هلال احمر بهره مند شدند.

به گزارش ایلنا، محمد نصیری با تشریح گزارش اولیه خدمات رسانی کاروان های سلامت، افزود: این تعداد خدمات رسانی رایگان از ابتدای بهمن تا ظهر روز ۲۹ بهمن امسال و از سوی ۲ هزار و ۵۸۴ پزشک عمومی، متخصص، دندانپزشک، پیراپزشک و جراح داوطلب هلال احمر انجام شده است.

وی ادامه داد: ۴۲۸ نفر پزشک متخصص با ۲۱ هزار و ۶۵ بهره ور، ۵۹۶ نفر پزشک عمومی با ۴۴ هزار و ۹۴۷ بهره ور، ۱۴۹ نفر دندانپزشک با چهار هزار و ۸۶۷ بهره ور (شامل خدمات معاینه، پرکردن، کشیدن و ترمیم دندان)، هزار و ۴۱۱ نفر پیراپزشک با ۳۷ هزار و ۵۴۶ بهره ور و ۱۰ مورد انجام جراحی از سوی پزشکان متخصص، به صورت رایگان خروجی اولیه کارکرد پزشکان داوطلب در این کاروان های سلامت بوده است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر توضیح داد: کاروان های سلامت متشکل از پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر به منظور ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، حمایتی و توزیع رایگان دارو بین بیماران و افراد محروم و نیازمند به دریافت خدمات درمانی به ۴۷۱ روستای محروم و کمتر برخوردار۳۱ استان کشور اعزام شده بودند.

نصیری اضافه کرد: همچنین به منظور خدمات رسانی مطلوب تر به بیماران مناطق محروم و کم تر برخوردار کشور از ابتدای اعزام کاروان های سلامت به مناطق یادشده تا کنون تعداد ۳۸ میلیون و ۳۸ هزار و ۵۳۳تجهیزات مصرفی به ارزش هشت میلیارد و ۴۴۲ میلیون و ۳۸۸ هزار ریال شامل (دستکش، دارو، لاتکس، مواد ترمیمی دندانپزشکی، لوازم یکبار مصرف پزشکی، لوازم تزریقات و پانسمان) و تعداد ۱۰ هزار و ۵۳۴ تجهیزات غیرمصرفی شامل (یونیت دندانپزشکی، دستگاه فشارخون، دستگاه قند خون، دستگاه سونوگرافی، دستگاه نوار قلب و گوشی پزشکی) از سوی کادر پزشکی و درمانی استفاده شده است.

وی تصریح کرد: خدمات رسانی کاروان های سلامت از سوی پزشکان داوطلب هلال احمر تا ۳۰ بهمن در مناطق محروم و کم برخوردار، حاشیه شهرها و روستاها ادامه خواهد داشت.

سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به عنوان حامی و پشتیبان سازمان امداد و نجات، از خدمات ۷۱۷ هزار عضو داوطلب در چهار هزار و ۲۰۰ خانه داوطلب عمومی و خانه هلال، به عنوان فعالترین شبکه مردمی در چهار گروه هدایت، حمایت، مهارت و مشارکت بهره می ‌برد.

هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر