کد خبر: 729513 A

سهمیه بدون آزمون برای رتبه‌های اول مقطع کارشناسی دانشگاه های علوم پزشکی که فاقد رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد هستند، حذف شد.

به گزارش ایلنا، طبق اعلام امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت، برای این دسته از داوطلبان، ۱۰ درصد سهمیه با آزمون اعمال می‌شود و این مصوبه برای آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ به بعد اجرایی خواهد شد.

لازم به ذکر است در آزمون سال ۹۸، گزینه "متقاضی ثبت نام با استفاده از شرایط استعداد درخشان می‌باشم" حذف شده است. متقاضیان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون ورودی واجد شرایط، می‌بایست از تاریخ ۲۲ تا ۲۷ تیر ماه ۹۸ وارد سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی شده و ثبت نام استعداد درخشان را با وارد کردن کد رهگیری ثبت نام آزمون، انجام دهند. بدیهی است در صورت عدم ثبت نام مرحله استعداد درخشان، مسئولیت عواقب بعدی به عهده داوطلب است و اقدامی از طرف مرکز سنجش آموزش پزشکی میسر نخواهد بود.

متقاضیان واجد شرایط استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون پس از ثبت نام هر دو مرحله (اسفند ماه و تیر ماه)، باید در زمان مقرر همزمان با سایر داوطلبان عادی، با وارد نمودن کد رهگیری خود انتخاب رشته محل را نیز انجام دهند. بدیهی است عدم انتخاب رشته محل، به منزله انصراف انتخاب رشته محل بوده و اقدامی میسر نخواهد بود.

به گزارش مفدا، متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون (که در آزمون شرکت می‌کنند) و با آزمون، دقت کنند علاوه بر سهمیه استعداد درخشان، برای شرایط عادی در سهمیه انتخابی (آزاد و رزمندگان و ایثارگران) نیز همانند سایر داوطلبان عادی مورد سنجش واقع خواهند شد.

آموزش پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی کارشناسی کارشناسی ارشد مقطع کارشناسی ارشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر