کد خبر: 729096 A

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند چهار نفره سارقان منزل خبر داد و گفت: این باند سرقت به بیش از ۱۵ فقره سرقت منزل اعتراف کردند که تنها در یکی از سرقت های خود حدود ۶۰۰ میلیون تومان به جیب زده اند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: ابتدای بهمن ماه سال جاری در پی مراجعه فردی به بانک برای نقد کردن یک فقره چک حامل، مشخص می شود که چک همراه وی، جعلی بوده و بدین ترتیب موضوع برای انجام اقدامات لازم به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع داده می شود.

با تشکیل پرونده و انجام تحقیقات مقدماتی مشخص می شود در چهاردهم آذر ماه سال جاری چک مورد نظر  از منزل فردی در بلوار قیام به سرقت رفته است و سارقان پس از ورود به منزلی در محدوده بلوار قیام ، با تخریب گاو صندوق، محتویات آن را که شامل مقادیری پول نقد، طلاجات، ارز و  حدود ۶۰ فقره چک های مختلف از جمله چک های حامل -  در مجموع به ارزش تقریبی ۶۰۰ میلیون تومان - را سرقت و پس از مدتی اقدام به خرج کردن چک ها در بازار کرده اند.

با به دست آمدن این سرنخ و با تلاش و اقدامات فنی صورت گرفته در بیست و یکم بهمن ماه سال جاری، یکی از اعضا این باند به نام آرش شناسایی و در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه در میدان امام حسین(ع) دستگیر شد.

در بازجویی و تحقیقات صورت گرفته از "آرش" سر دسته این باند سرقت که "مهدی" نام دارد، نیز همان روز در خیابان اجاره دار شناسایی و دستگیر و برای انجام تحقیقات تکمیلی به پایگاه هفتم انتقال داده شد.

در بازجوی های صورت گرفته از مهدی و آرش نفر سوم این باند "حمید" که در زمینه خرید و فروش مواد مخدر هم فعالیت دارد؛ در مخفیگاهش در خیابان پیروزی شناسایی و دستگیری و از وی بیش از یک کیلو گرم مواد مخدر حشیش کشف شد.

در بررسی های صورت گرفته، اعضا این باند سرقت که ۳۰ تا ۳۵ ساله هستند و همگی دارای اعتیاد به مواد مخدر و دارای سوابق کیفری متعددی از جمله سرقت، تهدید، قاپ زنی، خرید و فروش مواد مخدر و ... می باشند به ۱۵ فقره سرقت منزل در نقاط مختلف شهر تهران اعتراف کردند که تا کنون ۸ نفر از مالباخته ها شناسایی شده اند.

سارقان در اعترافات خود عنوان داشتند که از طریق بالکن روی و یا از طریق تخریب در های ورودی، اقدام به سرقت می کردند، بدین صورت که ابتدا سوژه مورد نظر خود را شناسایی و پس از اطمینان از خالی بودن منزل نقشه خود را عملی می کردند.

این سارقان که سرقت های خود را از غروب آفتاب تا نیمه های شب انجام می دادند در اعترافات خود اعلام داشتند که اموال سرقتی را توسط یک نفر واسطه به دو نفر مالخر می فروخته اند که در حال حاضر یکی از مالخر ها دستگیر و با توجه به سرنخ های به دست آمده تلاش برای دستگیری فرد واسطه گر و مالخر دیگر ادامه دارد.     

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه از سارقان دستگیر شده تعدادی لوازم و ادوات سرقت منزل از جمله دیلم و ... و تعدادی لوازم سرقتی کشف و به اتهامات این باند سرقت در شعبه ۱۲ بازپرشی ناحیه ۱۲ تهران رسیدگی می شود، بیان داشت: برای پیشگیری از وقوع سرقت، لازم است مقابل کلیه پنجره ها به ویژه در طبقات همکف ، نورگیر ، پاسیو و روی دیوارهای کوتاه ، حفاظ مقاوم و مطمئن نصب و حفاظ دیوارها طوری تعبیه شود که اگر تیر چراغ برق ،علمک گاز ، درخت یا ماشینی در کنار آن قرار داشت ، سارقان نتوانند با بالا رفتن از آنها از روی دیوار عبور کنند .

درهای ورودی خانه باید طوری نصب شود که فضای خالی زیر آن ها باقی نمانده و در صورت وجود فضای خالی در زیر درها ، آن را با سنگ استانه یا مانند آن پوشانده شود و فضای خالی زبانه ی در را با یک تکه چوب یا کاغذ و مقوای فشرده ، پر و بر روی درِ آپارتمان خود چشمی و زنجیر نصب کشود و فراموش نکنیم که پیشگیری همیشه بهتر است.

لازم است هنگام مشاهده افراد مشکوک و مظنون در اطراف منزلتان ، مراتب را از طریق تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهید.

رییس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر