کد خبر: 727643 A

متهم بازداشت شده از سوی کلانتری خلیج فارس:

رئیس کلانتری خلیج فارس از دستگیری یکی از سارقان کابل‌های برق در منطقه خبر داد و تاکید کرد: متهم اعتراف کرده است که هر هفته، دو مرحله و در هر مرحله حدود ۴۰ الی ۵۰ کیلو کابل برق سرقت می‌کردیم.

به گزارش ایلنا، سرهنگ حسین عادلی با اعلام این خبر گفت: با دریافت خبری از طریق مرکز فوریت‌‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر قطع برق منطقه وسیعی از منطقه ۱۸ شهرداری تهران به علت سرقت کابل انتقال برق، اکیپ عملیات کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس بررسی موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: با به دست آمدن اولین سرنخ‌‌ها، مشخص شد یک دستگاه خودروی تیبا سفید رنگ با دو سرنشین در ساعات بامدادی اقدام به سرقت کابل کرده و از محل سرقت متواری شده‌اند.

این مقام انتظامی افزود: شواهد اولیه نشان می‌‌داد سارقان پس از سرقت کابل‌‌ها آن را تحت عنوان ضایعات مس در منطقه تقی‌‌آباد به فروش می‌رساندند که با توجه به اقدامات پاکسازی و امن‌‌سازی منطقه مذکور اتفاق افتاده بود. تیم عملیات کلانتری خلیج فارس کمتر از ۲۴ ساعت موفق به شناسایی مخفیگاه متهمان شده‌‌اند.

عادلی با اشاره به اینکه با دستور قضائی تیمی از ماموران برای دستگیری متهمان اعزام شد، اظهار داشت: یکی از متهمان به نام (ح. م ۳۵ ساله) دستگیر و حدود ۱۰۰ کیلوگرم کابل به ارزش حدود چهارم میلیون تومان کشف شد.

وی افزود: متهم به همراه اموال کشف شده به کلانتری ۱۷۹ منتقل شد.

رئیس کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس با بیان اینکه متهم در بازجوئی اولیه به جرم ارتکابی با همکاری همدستش اعتراف کرد، تصریح کرد: متهم همچنین اعتراف کرد که در هفته دو مرحله و در هر مرحله بین ۴۰ تا ۵۰ کیلو کابل با همکاری همدستش سرقت می‌‌کردند و به مدت چهار ماه است که سرقت می‌‌کنند.

عادلی اضافه کرد: فعالیت کارکنان خدوم اداره برق در ساعات مشخص، پوشش مصوب و تجهیزات مربوط به اداره برق انجام می‌‌شود و شهروندان در صورت مشاهده افراد مشکوک که در ساعات و پوشش غیرمتعارف اقدام به دستکاری تاسیسات و تجهیزات انتقال نیرو می کنند، مراتب را سریعا از طریق مرکز فوریت‌‌های پلیسی ۱۱۰ به همکاران من اطلاع دهند تا اقدامات پیشگیرانه صورت پذیرد.

رییس کلانتری خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر