کد خبر: 723901 A

رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: بالغ بر ۶۰ درصد از جرایم در پلیس آگاهی با دخالت تشخیص هویت و تکیه بر مستندات علمی و علوم آزمایشگاهی به کشف می رسد.

به گزارش ایلنا، سردار محمد رضا مقیمی در حاشیه نشست روسای تشخیص هویت پلیس آگاهی سراسر کشور اظهار داشت: اساس کار پلیس آگاهی از بررسی صحنه جرم شروع می شود که این اکیپ صفر تا صد کشف پرونده را به عهده دارند.

وی به نقش پر اهمیت تشخیص هویت در رسیدگی به جرم اشاره کرد و افزود: کشف پرونده های پلیس آگاهی زمانی برای ما اهمیت پیدا می کند که تشخیص هویت در آن دخالت داشته باشد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا خاطرنشان کرد: با افتخار می توانیم بگوییم بالغ بر ۶۰ درصد از جرایم در پلیس آگاهی با دخالت مرکزتشخیص هویت با استفاده از مستندات علمی و علوم آزمایشگاهی به کشف رسیده است.

وی با بیان اینکه آموزش کارکنان این مرکز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اضافه کرد: در جذب و آموزش این حوزه باید دقت لازم انجام شود، علاوه بر این  معتقدیم باید خود را در این زمینه با برگزاری همایش ها، کارگاه ها و اتاق های فکر و همچنین ارتقاء تجهیزات به روز کنیم.

سردار مقیمی ادامه داد: بررسی صحنه جرم در تشخیص هویت یعنی فوریت پیگیری موضوع، کارکنان این حوزه متعهد به کشف جرم هستند و باید تمام توان خود را برای نتیجه درست به کار گیرند.

وی همچنین بیان کرد: در این مرکز امکان جابه جایی کارکنان در قسمت های دیگر پلیس آگاهی همانند سایر ادارات امکان پذیر نیست چرا که تخصصی بودن کار کارشناسان مجرب، آن را از سایر بخش ها  مجزا کرده است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه به دلیل حساسیت بالای مرکز تشخیص هویت، تقویت این مرکز را از اولویت های مهم پلیس آگاهی می دانیم، تصریح کرد: تشخیص هویت پلیس آگاهی نوک پیکان در مبارزه با مجرم و کشف جرایم می باشد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا ارتباط مستقیم کارآگاهان با کارشناسان این مرکز را لازم و ضروری عنوان کرد و گفت: معمولا گزارشات کارکنان تشخیص هویت پاسخگوی همه سوالات کارآگاهان است و  در کشف پرونده کمک ساز  است.

وی با بیان اینکه می توانیم با افتخار بگوییم کشف جرایم به سوی علمی شدن می رود، افزود: در گذشته پرونده ها  با استفاده از روش های سنتی منجر به کشف می شدکه درصد آن پایین بود اما امروز با اثبات جرم به روش علمی، مجرم چاره ای جز اقرار ندارد و به دستاوردهای خوبی رسیده ایم.

رییس پلیس آگاهی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر