کد خبر: 722347 A

رضا مسائلی خبر داد:

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: به همت کارشناسان تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و دستگاه قضایی، استنت‌های قلبی غیر استاندارد و قاچاق به ارزش یک میلیون یورو در گمرک فرودگاه امام ( ره) قبل از ترخیص و ورود به بازار کشف و ضبط شد.

به گزارش ایلنا، رضا مسائلی از توقیف تجهیزات پزشکی غیر استاندارد وارداتی با ارز دولتی خبر داد و گفت: در پی بازدیدهای مستمر و ادواری کارشناسان تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و همکاری دادسرای جرائم پزشکی، محموله مورد نظر کشف و شخص متخلف دستگیر و تجهیزات پزشکی غیر استاندارد توقیف شد.

وی تصریح کرد: با انجام تحقیقات و بررسی‌های کارشناسی انجام شده، شرکت مذکور در زمینه تهیه و توزیع تجهیزات غیرمجاز  استنت قلبی اقدام کرده  که پس از بررسی اسناد و مدارک این شرکت، مشخص شد یک‌میلیون یورو بابت این محموله غیراستاندارد پرداخت کرده است.

مسائلی خاطرنشان کرد: در معیت پلیس آگاهی و با حضور در فرودگاه امام(ره), کالاها قبل از اینکه در بازار توزیع شوند، در گمرک توقیف شد.

مدیرکل تجهیزات پزشکی با اشاره به اینکه شرکت متخلف سابق بر این نیز در زمینه قاچاق، گران‌فروشی و اظهارات خلاف واقع، تخلفاتی را مرتکب شده، افزود: با هماهنگی بانک مرکزی و بانک عامل ، ضمانت‌هایی که بابت ارز  از شرکت متخلف گرفته شده با هدف جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال به اجرا گذاشته خواهد شد.

وی تاکید کرد: واردکنندگان تجهیزات پزشکی مکلف هستند تمامی تجهیزاتی که با ارز دولتی وارد کرده‌اند در سامانه توزیع تجهیزات پزشکی وارد کنند و برابر دستورالعمل‌های ابلاغی نسبت به توزیع اقدام کنند و مادامی که کالا در سامانه اطلاعاتش درج نشود، شرکت بدهی‌اش به دولت تسویه نخواهد شد.

مسائلی در پایان از مدیران فنی شرکت‌های تولید کننده، تامین کننده و توزیع کننده تجهیزات پزشکی خواست، بر فرآیند عرضه و توزیع تجهیزات نظارت مستمر و جدی داشته باشند چرا که هرگونه اهمال در این خصوص موجب تهدید سلامت جامعه و اخلال در نظام خدمت‌رسانی و سلامت کشور می شود.

ارز تجهیزات پزشکی قاچاق وزارت بهداشت یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر