کد خبر: 721610 A

با حکم وزیر علوم؛

منصور غلامی در حکمی، حجت الاسلام علی محمد حکیمیان را به سمت «رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه» منصوب کرد.

به گزارش ایلنا، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، حجت الاسلام علی محمد حکیمیان را به سمت «رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه » منصوب کرد.

در این حکم انتصاب خطاب به حکیمیان آمده است:

«با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب مدیریتی جنابعالی در حوزه علوم انسانی و اسلامی و بنا به پیشنهاد معاون محترم پژوهش و فناوری به مدت ۴ سال به سمت «رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه» منصوب می‌شوید.

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه از مؤسسات پژوهشی منحصر به‌فردی است که مسئولیت سنگینی را در ایجاد ارتباط بین این دو نهاد مهم حوزه و دانشگاه بر عهده دارد. تمرکز بر حل چالش‌های کشور در حوزه علوم انسانی و اسلامی و بهره‌گیری از توانمندی‌های هر دو نهاد علمی کشور از اهم مأموریت‌های آن پژوهشگاه است. از آنجایی که این چالش‌ها نیازمند پژوهش‌های فرا رشته‌ای و انجام آسیب شناسی دقیق می‌باشد ارتباط نظام‌مند پژوهشگاه با دیگر مؤسسات پژوهشی کشور از اولویت بالایی برخوردار است.

امید است با توکل به خداوند سبحان و پیروی از آموزه‌های اسلامی و مبانی علمی، مأموریت‌ها و وظایف محوله را در چهارچوب برنامه راهبردی مصوب هیأت امنا و همچنین قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های مصوب دولت تدبیر و امید و طرح‌های پیشنهادی به مجلس محترم شورای اسلامی اجرا و با جلب همکاری دانشگاهیان، پژوهشگران ارزشمند آن پژوهشگاه و صاحب‌نظران در مراکز دولتی و خصوصی، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا نمائید.»

حجت الاسلام علی محمد حکیمیان، استادیار رسمی قطعی گروه حقوق پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در گرایش دکتری حقوق خصوصی و متولد ۱۳۳۹ یزد است.

از سوابق اجرایی حکیمیان می‌توان به تصدی مسئولیت معاونت کمیته فرهنگی جهاد و معاونت بنیاد شهید استان یزد و معاونت پژوهش و فناوری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در سال‌های قبل اشاره کرد.

وی دارای سوابق تحقیقاتی در موضوعات نظریه ضمان قهری در فقه امامیه، طرح تحقیقاتی رژیم حقوقی سرمایه گذاری خارجی در بخش نفت و گاز ایران، فقه استدلالی نفت و گاز و مطالعه تطبیقی مالکیت معادن در فقه و حقوق موضوعه می‌باشد.

 حکیمیان مسلط به زبان‌های انگلیسی و عربی و آشنا به زبان فرانسه بوده و از سوابق فعالیت‌های آموزشی وی می‌توان به تدریس حوزوی مکاسب، شرح لعمه، کتاب‌های حج، ارث، غصب، متاجر، مسئولیت مدنی، حقوق تجارت تطبیقی، حقوق تجارت بین‌الملل، حقوق تجارت، داوری‌های تجاری بین‌المللی، حقوق نفت و گاز و متون فقهی مختلف اشاره کرد.

وزیر علوم در نامه‌ای جداگانه از زحمات و تلاش‌های حجت‌الاسلام حسن آقانظری رئیس سابق پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در طول تصدی این مسئولیت تقدیر و تشکر کرد.

تجارت دولت علوم تحقیقات و فناوری نفت و گاز آسیب شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر