کد خبر: 699068 A

محسن هاشمی:

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به روز جهانی معلولین اظهار داشت: انتظار معلولان از مدیریت شهری، بیش از حرکت‌های تبلیغی و شعاری، اقدامات عینی و عملی است به طوری که آن را در سطح شهر و هنگام استفاده از خدمات شهری و اداری لمس کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رییس شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای یکصدو پنجمین جلسه شورا با اشاره به روزجهانی معلولان گفت: معلولان بخش مهمی از جامعه هستند. تعداد معلولین ثبت شده در سازمان بهزیستی حدود یک و نیم میلیون نفر است و چند برابر این رقم نیز شهروندانی هستند که از  ناتوانی‌های مختلف جسمی و حرکتی رنج می‌برند اما خود را به عنوان معلوم ثبت نکرده‌اند.

محسن هاشمی با بیان اینکه وجود حدود 250 هزار معلول در کلانشهر تهران نشان می‌دهد که ما به اقدامات جامع و برنامه‌ریزی شده برای تسهیل در زندگی این عزیزان نیاز داریم، افزود: انتظار معلولان از مدیریت شهری، بیش از حرکت‌های تبلیغی و شعاری، اقدامات عینی و عملی است به طوری که آن را در سطح شهر و هنگام استفاده از خدمات شهری و اداری لمس کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون که مدیریت شهری در فرایند تدوین و بررسی لایحه سوم توسعه شهری است مناسب است با مشارکت کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر، بسترهای لازم در برنامه سوم جهت اجرایی شدن خدمات مورد انتظار معلولان پیش‌بینی شود تا شورای پنجم بتواند گام مثبتی برای خدمت به این عزیزان رنج کشیده بردارد.

شورای شهر تهران محسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر