کد خبر: 698405 A

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ضمن بزرگداشت روز جهانی معلولین از بهسازی محیطی کلانتری ها برای تسهیل رفت و آمد معلولان خبر داد.

به گزارش ایلنا،‌ سرهنگ ظهیری گفت: حسب قانون حمایت از حقوق معلولان  و طبق ماده ۲ از فصل دوم این قانون در رابطه با اینکه وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت های دولتی و نهارهای عمومی و انقلابی موظفند جهت دسترسی و بهره مندی افراد دارای معلولیت، ساختمان ها و اماکن عمومی، ورزشی و تفریحی، معابر و وسایل خدماتی را مناسب سازی کنند، پلیس پیشگیری نیز در اجرای تدابیر فرماندهان ناجا در قالب طرح مکنا(مدیریت کیفیت نیروی انتظامی)  این امر را در دستور کار خود قرار داد.

وی ادامه داد: ساختمان های جدیدالاتاسیس کلانتری ها مجهز به فضای لازم  برای استفاده معلولان شده اند.  همچنین بسیاری از ساختمان های قدیمی کلانتری ها نیز مجهز به رمپ و بالابر برای تسهیل در رفت و آمد افراد معلول شده اند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در پایان گفت: چنانچه کلانتری مجهز به این امکانات نباشد و یا ورود معلول به داخل کلانتری دشوار باشد  عوامل کلانتری موظف هستند برای ثبت اظهارات و ارائه خدمات به معلولان تا مقابل در کلانتری حاضر شوند.

معلولان نیروی انتظامی وزارتخانه پلیس پیشگیری رئیس پلیس پیشگیری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر