کد خبر: 698336 A

شهردار تهران پس از ادای سوگند برای تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره) در مرقد ایشان حاضر شد.

به گزارش ایلنا، پیروزحناچی (شهردار تهران) ظهر امروز به همراه تعدادی از مدیران و معاونان شهرداری و اعضای شورای شهر با حضور در حرم امام خمینی (ره) با نثار گل به مرقد آن امام راحل با آرمان‌های ایشان تجدید میثاق کرد. 

از طرف تولیت حرم مطهر امام خمینی (ره) محمدعلی انصاری شهردار تهران را همراهی می‌کرد.

حناچی در این مراسم اظهار کرد: آن چیزی که امام همواره به آن اشاره می کردند خدمت به محرومان و مستضعفان بود، طبقاتی که دسترسی کمتری به سطوح بالای حاکمیت دارند و ایشان آن ها را ولی نعمت انقلاب می دانستند. ما نیز تلاش خود را خواهیم کرد تا همین کار را انجام دهیم.

وی ادامه داد: در طول تاریخ کسانی ماندگار می شوند که وقتی همه به نوع دیگری می اندیشند با شجاعت در مقابل چیزی که غلط بوده قد علم می کنند. فکر می کنم اصلی ترین خصیصه حضرت امام(ره) شجاعت ایشان بوده است.

حناچی سپس بر مزار برخی شهدای گرانقدر انقلاب ازجمله شهید بهشتی، شهید رجایی، شهید باهنر، مرحوم طالقانی و سرداران شهید چمران، همت، باکری و تعدادی دیگر از شهدای دفاع مقدس حاضر شد و با نثار گل نسبت به آنها ادای احترام کرد.

دیدار از یادمان جاویدالاثر «ابراهیم هادی» که از همرزمان حناچی بوده است، از سایر برنامه‌های شهردار تهران بود. حناچی با ذکر خاطراتی از شجاعت ابراهیم هادی یاد و نام او را گرامی داشت.

شهردار تهران سپس بر مزار مادرانی حاضر شد که بیش از دو شهید تقدیم انقلاب و کشور کرده‌اند و نسبت به آنها ادای احترام کرد.

امام خمینی امام راحل مزار شهدا تجدید میثاق پیر وز حناچی ابراهیم هادی شهدای انقلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر