کد خبر: 697020 A

با حضور ذوالفقاری معاون وزیر کشور و طالبی رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور، عباس رضایی استاندار جدید اصفهان معرفی شد.

به گزارش ایلنا، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در مراسم تکریم و معارفه استاندار اصفهان، با اشاره به نقش مردم در پیروزی و تداوم انقلاب در حوزه های مختلف گفت: دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی تمام توان خود را به کار گرفته و از تمام ظرفیت‌های بین‌المللی استفاده می‌کنند تا با نظام جمهوری اسلامی ایران مقابله کنند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه دشمن تمام جوانب اقتصادی، امنیتی و فرهنگی کشور را مورد هجمه قرار داده است، ادامه داد: آن‌ها برای اینکه مردم را در داخل ایران ناراضی کنند و امنیت ایران را مورد هدف قرار دهند، از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند و مسئولان باید توجه کنند که مردم پایه اصلی در دفع و خنثی کردن تهدیدات بوده اند و مردم باید محور اصلی و مورد توجه مدیران ومسئولان باشند.

ذوالفقاری با بیان اینکه اگر به آسیب های داخلی و مشکلات مردم توجه نشود دچار غفلت و غافلگیری راهبردی خواهیم شد، تأکید کرد: یکی از پایه های اصلی خنثی کننده توطئه ها، پشتوانه مردم است و اگر توجه کافی صورت نگیرد عنصر تحکیم و ثبات تبدیل به عنصر تخریب و تزلزل خواهد شد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه مسئله اصلی در مورد مردم رضایتمندی است و مخرج مشترک همه ی ضعف ها نارضایتی خواهد بود، افزود: رضایت مردم در بستر وحدت، هماهنگی و انسجام، است که مردم باید آن را در عمل مشاهده کنند، اگر در هدف و آرمان یکی نباشیم دچار مشکل می‌شویم و تحقق این اهداف در پیروی از رهبر معظم انقلاب و ولایت امر است.

دبیر شورای امنیت کشور مدیریت عالمانه و جهادی، کارآمدی مقامات اداری کشور، مسئولیت پذیری و پاسخگویی، دست پاکی و مبارزه با زمینه ها و مصادیق فساد را از ضروریات برشمرد و اظهار کرد: مبارزه با فساد تنها مبارزه اطلاعاتی، انتظامی و قضایی نیست و باید حواسمان به زمینه‌های فساد باشد، مدیریت باید به گونه‌ای باشد که کسی از راه خارج نشود.

وی قانون مداری همراه با اخلاق مداری و شایسته سالاری و میدان ندادن به مدیران و افراد منفعل را زمینه ساز رضایت مردم خواند و گفت: پایبندی به اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی مسأله اساسی جامعه است و در این میان بروکراسی های زائد می تواند هم باعث ایجاد نارضایتی در مردم شود و هم فسادزا خواهد بود، بنابراین صداقت می‌تواند منشأ همه توفیقات در حوزه مدیریتی باشد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در ادامه به جایگاه استانداران اشاره کرد و تصریح نمود: به گفته رهبر معظم انقلاب استانداران رؤسای جمهور و مظهر اقتدار نظام و ملجا و مأمن مردم در استان‌ها هستند .

وی افزود: استانداران با مسئولیت مستقیم در حدود ۳۵ شورا و ستاد و بیش از ۸۰ کارگروه؛ کمیته که توسط معاونین اداره می شود، نقش مهمی را در اداره استان بر عهده دارند و به عبارت دیگر تمامی امور اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی استان‌ها باید در استانداری ساماندهی و جهت‌دهی شوند.

ذوالفقاری با بیان اینکه گرچه اختیارات زیادی به استانداران واگذار شده ولی بطور اساسی تمرکز زدایی در کشور صورت نگرفته است، افزود: استانداران برای پیشبرد امور نیازمند همکاری و حمایت بزرگان استان می باشند که انتظار می رود تمام توان استان صرف رفع مشکلات، پیشرفت و در نتیجه رضایتمندی مردم شود و استانداران گرفتار حاشیه ها نشوند.

دبیر شورای امنیت کشور ضمن تقدیر از اقدامات دکتر مهرعلیزاده، اظهارداشت: ایشان انصافاً با انرژی، پرتحرک و با همه توان خود کار می‌کرد و پیشینه استاندار جدید اصفهان نیز پیشینه خوبی است و جمیع تجارب را داراست و امیدوارم که در این سمت موفق باشند.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور به همراه طالبی رئیس مرکز بازرسی وزارت کشور، استانداران جدید و سابق اصفهان و دیگر مسئولان استانی با حضور در گلستان شهدا و مزار مطهر شهیدان کاظمی و خرازی و مرحوم استاد پرورش و مرحوم آیت الله طاهری ضمن تجدید میثاق با شهدای گرانقدر، نسبت به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

استاندار اصفهان حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزرات کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر