کد خبر: 694480 A

رئیس پلیس پیشگیری ناجا، استفاده از ظرفیت‌های مردمی را نمایشی از اقتدار پلیس دانست.

به گزارش ایلنا، سردار محمد شرفی در همایش سالیانه فرماندهان و روسای کلانتری و پاسگاه‌های فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت : در برنامه های دهه اول ماه محرم، به ویژه همایش بزرگ اربعین، اقدامات خوب و شاخصی در این استان صورت گرفت که نمونه بارز آن سجده شکر زائران پاکستانی در زمان ورود به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران و دعای شیفتگان اباعبدالله الحسین (ع) برای پلیس بود که ان شاءالله حضرت سید الشهدا(ع) پاداش این اجر معنوی را به شما بدهد.

وی با تقدیر از عملکرد خوب کارکنان انتظامی استان  سیستان و بلوچستان در تامین امنیت عمومی، افزود: نرخ جرم از نظر فراوانی در این استان کمتر از همه استان های کشور است که این نشان از فرهنگ غنی مردم شریف و تلاش اعضای شورای تامین استان، همکاری ریش سفیدان و سران طوایف با دستگاه های متولی امنیت است.

سردار شرفی تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان با همه این شرایط خاص از نظر شاخص های امنیتی وضعیت بسیار مطلوبی دارد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه توانمندی و اثربخشی سیاست های کشف جرم در سیستان و بلوچستان نشان از قدرت اشراف اطلاعاتی، تعامل و استفاده از ظرفیت های مردمی دارد، گفت: افراد فرصت طلب باید بدانند که مأموران پلیس به مانند عقاب های تیزبین در بالای سرشان درحال پرواز هستند و اوضاع را کاملاتحت کنترل دارند و اخلال گران نظم و امنیت را به سزای اعمال شان می رسانند.

وی عنوان کرد: در مقابله جدی و بی امان با پدیده شوم قاچاق مواد افیونی در این استان شاهد کشفیات بالای مواد مخدر با وجود درگیری مسلحانه در اکثر عملیات ها هستیم، خوشبختانه با همه این شرایط تلفات انسانی در این استان نسبت به سال های گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به انسجام درونی کارکنان انتظامی استان سیستان و بلوچستان در ماموریت های محوله، گفت: شما عزیزان می توانید با استفاده از ظرفیت های بیرونی که همان ظرفیت های مردمی و سران طوایف و افراد متنفذ هستند در تامین امنیت بهره حداکثری را ببرید.

سردار شرفی با اشاره به اینکه اسلام دین صلح و آرامش و پیامبر ما رحمت العالمین است، افزود: خوشبختانه در هیچ جای میهن اسلامی ندیدم که فرماندهان دستوری صادر کنند که برخلاف قانون و شرع و منافع عمومی باشد .

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر استفاده از فناوری های نوین در خدمات دهی به شهروندان ، بیان داشت: در پیشگیری از وقوع جرم سهم هر یک از نهادها و مردم باید مشخص شود و ما می توانیم خدمات را از بستر فضاهای مجازی به جامعه ارائه دهیم که از مراجعه و حضور فیزیکی مردم  به یگان‌های انتظامی کاسته شود.

سردار محمد شرفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر