کد خبر: 693664 A

وزیر علوم مطرح کرد:

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عصر امروز در دویست و پنجاه و هفتمین نشست مجمع مدیران کل منابع انسانی قوای سه‌گانه کشور بر ضرورت سازماندهی، بازآرایی و تجدید نظر کارشناسی در ساختار مدیریت منابع انسانی تأکید کرد.

به گزارش ایلنا، منصور غلامی در این نشست که به میزبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، گفت: مجمع مدیران کل منابع انسانی قوای سه‌گانه کشور، مجمعی قانونی و حرفه‌ای است که با حضورشان در دستگاه‌های اجرایی می‌توانند مشورت و همفکری را به صحنه عمل منتقل کنند.

وی افزود: ساختارهای اداری مجموعه‌های دانشگاهی، میراثی گرانبها و در عین حال قدیمی محسوب می‌شوند و نیازمند آن است که در این زمینه طرحی نو دراندازیم و مدلی جدی، واقعی، هدفمند و متناسب با آینده تعریف کرد.

وزیر علوم بر سازماندهی، بازآرایی و تجدید نظر کارشناسی در ساختار مدیریت منابع انسانی تأکید کرد و با بیان اینکه جذب افراد در سیستم باید هدفمند باشد، اظهار داشت: هر فردی برای ورود و اشتغال در یک سیستم باید یک شغل مشخص، با چارچوب تعریف شده و وظایف معلوم و موقعیت قرارگیری در سیستم انتخاب شود و پس از به کارگیری باید آموزش‌های لازم را ببیند.

غلامی بر تقویت جایگاه مدیران، کارآیی و تمرکززدایی در سیستم مدیریت نیروی انسانی تأکید و تصریح کرد: در صورت کارآیی و بهره‌وری نیروی انسانی باید به مسائل رفاهی و پشتیبانی کارمند رسیدگی و از لحاظ فکری و ذهنی مورد حمایت قرار گیرد.

وی ادامه داد: کارهای کارشناسی و جمع‌بندی این نشست‌ها می‌تواند هم از طرف سازمان امور اداری و استخدامی کشور و هم از سوی دستگاه‌های اجرایی به شکل وسیع‌تری ترویج شود؛ تا بتوانیم در مدیریت‌های خرد و کلان یک مسیر جدی، قانونمند و هدفمند را شکل دهیم.

اشتغال سه گانه علوم تحقیقات و فناوری کارشناسی نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر