کد خبر: 693046 A

مسابقات چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT Challenge لنگر در شش ماه دوم سال ۱۳۹۷در محل دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود

به گزارش ایلنا، رویدادهای ICT Challengeکه توسط دانشگاه صنعتی شریف و شرکت آریا راد شریف و با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود مجموعه مسابقاتی با هدف شناسایی افراد توانمند جویای کار و ورود این افراد به بازار کار است که تحت یک سری قوانین خاص و در جهت حل چالش‌های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می‌شود.

در هر کدام از این رویداد‌ها یک چالش خاص در حوزه ICT مورد هدف قرار گرفته و یک مسابقه برای حل این چالش برگزار می‌شود. برای انتخاب چالش اصلی مسابقه گروهی از مجموعه‌های فعال در حوزه ICT تشکیل شده و با نظر این گروه و تحت یک سری قوانین خاص چالش‌های مطرح شده تبدیل به یک یا چند مسئله قابل ارائه در مسابقات خواهد شد.

با توجه به چالش انتخاب شده، افراد مستعد و توانمند و دارای ایده های خلاقانه و نوآورانه در راستای حل چالش مطرح شده جهت شرکت در رویداد شناسایی شده و دعوت می‌شوند.

مسابقات به صورت حضوری و طی یک روز ( ۱۲ ساعت ) برگزار می شود و افراد برتر همان روز جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

شماره رویداد

عنوان

موضوع

تاریخ

ICTCH 1

java challenge

چالش زبان برنامه نویسی جاوا

15 آذر 1397

ICTCH 2

php challenge

چالش زبان برنامه نویسی پی اچ پی

13 دی 1397

ICTCH 3

python challenge

چالش زبان برنامه نویسیپایتون

16 اسفند 1397

 

 

 

 

 

 

در این راستا رویداد های ICT Challengeدر سال ۱۳۹۷ به شرح زیر طراحی شده و به ترتیب اجرا خواهد شد.

لازم به توضیح است رویدادهای طراحی شده در سال ۹۷  در حوزه برنامه نویسی و زبان‌های برنامه‌نویسی می‌باشد و در سال آینده وارد حوزه های جدید ICT خواهیم شد.در ادامه هر کدام از رویدادها به صورت کامل توضیح داده خواهد شد.

  روند برگزاری رویداد:

۱- انتخاب چالش‌ها ( کمیته ارتباط با صنعت )

اولین مرحله در برگزاری رویدادها مشخص کردن دقیق چالش اصلی مسابقه است.

با توجه به هدف اصلی رویداد که شناسایی افراد توانمند جویای کار و ورود این افراد به بازار کار است، چالش‌ها طوری انتخاب می‌شوند که بعد از برگزاری رویداد موضوعی واقعی و مطرح در صنعت حل شده باشد و امکان جذب شرکت‌کنندگان برتر در صنعت فراهم شود.

در این راستا کمیته ارتباط با صنعت متشکل از شرکت‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های فعال در این حوزه تشکیل می‌شود. این مجموعه‌ها چالش‌های اصلی در حوزه فعالیت خود را مطرح می‌کنند و پس از بررسی و مشورت چالش‌های اصلی مسابقه در این کمیته انتخاب می‌شود.

۲- تشکیل پلتفرم مسابقه، ملاک‌های داوری و خروجی‌های مورد انتظار ( کمیته علمی )

پس از انتخاب چالش مورد نظر در کمیته ارتباط با صنعت نوبت به تعریف مسائل، پلتفرم مسابقه و مشخص کردن ملاک و معیار داوری مسابقه می‌رسد.

در این راستا کمیته علمی متشکل از اساتید دانشگاه، فعالین حوزه مورد نظر و ... تشکیل شده که موارد بالا را مشخص می‌کنند.

۳- جذب افراد توامند جهت شرکت در مسابقه و امور دبیرخانه‌ای ( کمیته اجرایی )

پس از مشخص شدن چالش‌ها، صورت مسئله، پلتفرم مسابقه و ملاک های داوری به بخش اصلی رویداد یعنی جذب افراد مستعد جهت شرکت در مسابقه و حل چالش های موجود می رسد. علاوه بر این مورد کلیه امور دبیرخانه ای، هماهنگی ها، تبلیغات و اطلاع رسانی رویداد، امور اجرایی روز مسابقه و ... بر عهده کمیته اجرایی رویداد می باشد.

در این راستا کمیته اجرایی با راه اندازی دبیرخانه رویداد کلیه امور مربوط به این بخش را انجام خواهد داد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت رسمی رویداد مراجعه و یا با دبیرخانه رویداد تماس حاصل کنید.۶۶۰۰۲۷۱۳ – ۶۶۰۱۹۳۷۷ – ۶۶۰۵۶۵۳۵ - ۶۶۰۴۳۳۲۸

www.Ictchallenge.ir

 

بازار کار دانشگاه صنعتی شریف رایانه فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر