کد خبر: 690143 A

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور تاکید کرد: در راستای تحقق برنامه بهبود در نظام‌ها و فناوری‌های مدیریتی، «تدوین نظام نوین مدیریتی برای اداره بخش آموزش عالی» به عنوان یک اقدام اساسی، برعهده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است.

 

به گزارش ایلنا، سیدصدرالدین صدری نوش‌‌‌‌آبادی، معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور در نخستین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت علوم، در سخنانی  ضمن تبیین تکالیف شورای راهبری توسعه مدیریت گفت: این شورا وظیفه طراحی سازوکارهای اجرای سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و سیاست‌هایی که در اصلاح نظام اداری از سوی شورای عالی اداری تصویب شده بر عهده دارد.

وی افزود: چهاردهم شهریور ماه سال جاری، شورای عالی اداری در اجرای «سیاست‌های کلی نظام اداری» ابلاغی مقام معظم رهبری و «نقشه راه اصلاح نظام اداری» و به منظور تداوم اصلاحات در نظام اداری کشور، برنامه جامع اصلاح نظام اداری، مشتمل بر ۱۰ برنامه را تصویب کرده است.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به تکالیف تعیین‌شده برای دستگاه‌های اجرایی در این مصوبه تصریح کرد: مهم‌ترین وظیفه دستگاه‌های اجرایی در این تصویب‌نامه، انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان اداری و استخدامی کشور در چارچوب برنامه‌های ۱۰ گانه اصلاح نظام اداری است و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی نیز مبتنی بر این تفاهم‌نامه است.

به گفته صدری نوش‌‌‌‌آبادی، برنامه‌های ۱۰ گانه اصلاح نظام اداری شامل «مهندسی نقش و ساختار دولت»، «توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری»، «خدمات عمومی در فضای رقابتی»، «مدیریت سرمایه انسانی»، «بهبود در نظام‌ها و فناوری‌های مدیریتی»، «توسعه فرهنگ سازمانی»، «صیانت از حقوق شهروندان (مردم) در نظام اداری»، «ارتقای پاسخگویی، شفافیت و مقابله با فساد در نظام اداری»، «مدیریت بهره‌وری نظام اداری و اجرایی کشور» و «نظارت و ارزیابی» است.

وی ادامه داد: در راستای تحقق برنامه بهبود در نظام‌ها و فناوری‌های مدیریتی، «تدوین نظام نوین مدیریتی برای اداره بخش آموزش عالی» به عنوان یک اقدام اساسی، بر عهده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است.

در این نشست مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، سعدان زکائی رئیس مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی، حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، سعید رستگاری مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات، اباصلت خراسانی مدیر کل امور اداری و پشتیبانی، علی معینی مدیرکل دفتر تحول اداری و فناوری اطلاعات علوم و فریدون جعفری مدیر کل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم نیز حضور داشتند و درخصوص وظایف شورای راهبری توسعه مدیریت و برنامه جامع اصلاح نظام اداری پیشنهادات و نقطه نظرات خود را بیان کردند.

وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر