کد خبر: 689671 A

سرپرست کلانتری ۱۶۱ ابوذر خبر داد:

سرپرست کلانتری ۱۶۱ ابوذر از دستگیری سارقی خبر داد که با یک سیم مفتول خودروهای پراید پارک شده حوالی بازارچه‌‌های محلات جنوب غرب تهران را به سرقت می‌برد.

به گزارش ایلنا، سرگرد رضا کریمی در تشریح این خبر گفت: هفته گذشته فردی به معاونت عملیات کلانتری مراجعه و بیان کرد خودروی پراید خود را در حوالی بازار روز شهرک ولیعصر پارک کردم و پس از ساعتی که برگشتم خودرو را در محل ندیدم و متوجه به سرقت رفتن آن شدم که پس از ساعاتی خودرویم توسط همان کلانتری در بلوار دانش‌‌‌‌آموز در حالی که ضبط آن به سرقت رفته بود کشف شد. امروز در سایت دیوار در جست‌‌‌وجوی ضبطی بودم که خریداری کنم که چشمم به ضبطی افتاد که شبیه ضبط من بود و با توجه به داشتن نشانه خاص اطمینان داشتم متعلق به بنده است.

وی افزود: نظر به طرح شکایت شاکی و درخواست کشف مال مسروقه موضوع در دستورکار تیم عملیاتی کلانتری قرار گرفت و پس از هماهنگی‌‌‌‌‌های قضایی و با شگردهای پلیسی فروشنده ضبط در منطقه فلاح دستگیر و در تحقیقات بیان کرد ضبط را از فردی در همان منطقه خریداری کرده است.

سرپرست کلانتری ۱۶۱ ادامه داد: با راهنمایی فروشنده هویت و مخفیگاه سارق شناسایی و پس از دستگیری به کلانتری منتقل شد و در تحقیقات اعلام کرد در ساعات ظهر به محلات مختلفی از جمله عبدل‌‌‌آباد، شهرک و لیعصر، فلاح، خانی‌‌آباد مراجعه می‌‌کرده و در خیابان‌‌‌هایی که بازارچه‌‌‌های روز در آن برقرار می‌‌شد، خودروهای پراید مدل پایین که پارک شده بود را به سرقت می‌‌برد و پس از برداشتن ضبط و اموال و مدارک آن را رها می‌‌کرد.

کریمی اضافه کرد: متهم ۳۸ ساله که معتاد به ماده روانگردان شیشه بوده و یک سالی است از زندان پس از تحمل حبس نگهداری مواد آزاد شده است، ضبط‌‌‌‌های سرقتی را به دوستش به قیمت ۷۰ هزار تومان می‌‌فروخت و فروشنده نیز اموال سرقتی را در دیوار آگهی می‌‌کرد.

وی ادامه داد: متهم در تحقیقات بیان کرد از ترس همسرش شب‌‌ها در خانه می‌‌‌‌ماند و بیرون نمی‌‌‌رفت و روزها که برای سرقت از خانه خارج می‌‌‌‌شد به وی می گفت با پدرش برای کار ساختمانی می ‌‌‌‌‌فت و از آنجا که همسرش با پدرش قهر بود از او چیزی نمی‌‌پرسید.

سرپرست کلانتری ۱۶۱ افزود: متهم صرفا خودروهای پراید مدل پایین فاقد تجهیزات ایمنی که ضبط و اموال داخل آن بود را با یک سیم مفتول به سرقت می‌‌‌‌برد و پس از برداشتن وسایل، خودرو را رها می‌‌‌‌کرد و تاکنون به ۲۵ فقره اعتراف کرده است. لازم است شهروندان به جهت پیشگیری از سرقت در تجهیز خودروهای خود و نیز برداشتن ضبط و اموال و مدارک به هنگام ترک خودرو دقت داشته باشند.

سرپرست کلانتری ۱۶۱ ابوذر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر