کد خبر: 689005 A

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد:

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق مامورنمایی خبر داد که با جعل عناوین انتظامی و بسیج اقدام به اخاذی از شهروندان می‌کرد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ احمد نجفی در توضیح این خبر گفت: با شکایت یکی از شهروندان، پرونده‌‌‌‌‌‌ای با موضوع سرقت تحت پوشش مأمور قلابی در این پلیس تشکیل و برای رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی ادامه داد: مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت که ساعت ۱:۳۰ بامداد دوازدهم مهر ماه سال جاری با خودرو در خیابان فردوسی به سمت داروخانه در حال تردد بودم که فردی با یک دستگاه موتورسیکلت بنده را متوقف کرد و اعلام داشت خودروی شما مشکوک است و باید تفتیش شود و پس از گشتن خودرو و دیدن مدارکم گفت که روشن کن تا به سمت اداره حرکت کنیم بنده که حیران و در شوک بودم از او توضیح خواستم که عنوان داشت هرچه در کارت عابر بانک داری به حساب من واریز کن و خودت رو خلاص کن. من هم که به علت تهیه داروهای مادرم عجله داشتم با اکراه به اتفاق این فرد به عابر بانک مراجعه و مبلغ ۵۵۰ هزار تومان به حساب وی کارت به کارت کردم که متهم پس از واریز پول به حسابش به سرعت از محل متواری شد.

این مقام انتظامی با اشاره به انجام تحقیقات میدانی و شناسایی چهره متهم اظهار داشت: کارآگاهان اداره پنجم با بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته موفق به شناسایی این مجرم شدند.

نجفی با بیان اینکه در پایش‌‌‌‌های اطلاعاتی مشخص شد که متهم تاکنون ۲۰ بار به اتهام جعل عناوین و سرقت دستگیر و روانه زندان شده است، تصریح کرد: در تحقیقات پلیسی، مخفیگاه وی شناسایی و ماموران موفق شدند وی را در هفدهم مهرماه دستگیر کنند.

وی افزود: متهم در اعترافات خود در رابطه با نحوه انتخاب سوژه‌‌‌‌‌های خود اقرار کرد که خودروهایی که با صدای بلند موسیقی پخش می‌‌‌‌کردند یا خودروهایی که همراهان آنها حجاب مناسبی نداشتند را انتخاب و به عنوان مامور ضابط قضائی از آنها اخاذی می‌‌‌کردم.

معاون مبارزه با سرقت خاص پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اخذ دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم خاطرنشان کرد: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب سرقت‌‌‌‌‌های مشابه و اعتراف صریح وی به ۲۴ فقره سرقت تحت پوشش مأمور به صورت پیاده و با استفاده از موتورسیکلت مشکی رنگ در مناطق مختلف شهر تهران، هماهنگی لازم با مقام قضائی تهران برای انتشار بدون پوشش تصاویر این متهم برای شناسایی سایر جرایم مشابه انجام شده است.

نجفی اضافه کرد: از کلیه شاکیان و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهم شده‌‌اند دعوت می‌‌‌‌‌شود تا برای پیگیری شکایت خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

پلیس آگاهی تهران پلیس آگاهی تهران بزرگ سرهنگ احمد نجفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر