کد خبر: 688963 A

وزیر علوم در بازدید از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، از طرح دانش فنی و ساخت دستگاه نازل سوخت پاش موتورهای توربینی که برای اولین بار در ایران صورت می‌گیرد و همچنین رادیو وی. اچ .اف/ ای. ام هوایی رونمایی کرد.

به گزارش ایلنا، در جهان تعداد معدود و انگشت‌شماری دانش فنی تولید نازل سوخت پاش موتورهای توربینی را دارند و سطح فناوری این محصول بسیار پیچیده است.

شرکت سروهیدرولیک پویا مستقر در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران علاوه بر تولید این محصول فناوری تعمیرات اساسی سوخت پاش موتور توربینی را برای حوزه‌های مختلف اعم از هواپیما، توربین‌های نیروگاهی و توربو کمپروسورهای تجاری را نیز کسب کرده است. دست‌یابی به دانش فنی ساخت نازل سوخت پاش موتور توربینی ۵ سال زمان برده و ارزش تخمینی فناوری آن حدود ۵ میلیون دلار است.

همچنین رادیو «vhf/ am هوایی» ساخت شرکت دانش‌بنیان «بکر پارت خاورمیانه» از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران است که در مرحله تولید انبوه قرار دارد.

کیفیت محصول رادیو «vhf/ am» هوایی مطابق با استانداردهای بین المللی است و قیمت آن نیز در مقایسه با نمونه خارجی ۴۰ درصد پایین تر است.

رادیو «vhf/ am» هوایی از پر کاربردترین قطعات صنعت هوایی است و با توجه به ساخت تستر دستگاه، امکان تعمیرات اساسی آن نیز در داخل ایران وجود دارد. تست‌های آزمایشگاهی و پروازی این محصول دانش بنیان با موفقیت طی شده و شرکت تولید کننده در حال امعقاد قرارداد با صنایع متقاضی است.

وزیر علوم در حاشیه بازدید از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در نشست با رئیس و معاونان این سازمان با اشاره به ظرفیت بالای این مرکز پژوهشی گفت: سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به‌عنوان یک مرکز علمی و تحقیقاتی معتبر در کشور شناخته می‌شود و باید از ظرفیت بالا و تاثیرگذار این سازمان برای حل مشکلات کشور، بیشتر استفاده شود.

منصور غلامی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر