کد خبر: 688028 A

مدیر روابط عمومی ستاد معاینه فنی مطرح کرد:

مدیر روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از کاهش طول صف و مدت انتظار در مراکز خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا گویا با اشاره به شروع زمان اجرای فاز دوم طرح کاهش از ابتدای آبان ماه گفت: با عنایت به شلوغی مراکز بنا بر هماهنگی انجام شده با پلیس مقرر شد اجرای فاز دوم طرح کاهش و کنترل مکانیزه معاینه فنی توسط دوربین در تمامی شهر و اعمال قانون جهت خودروهای فاقد معاینه فنی در دو هفته نخست آبان ماه به استثناء محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد تنها به صورت ارشادی انجام گردد و رانندگان خودروهای فاقد معاینه فنی باقیمانده فرصت لازم برای مراجعه به مراکز را داشته باشند.

وی ادامه داد: خوشبختانه اقدامات انجام گرفته در راستای اطلاع‌‌‌رسانی، افزایش ساعات کاری مراکز، استفاده از سامانه نوبت‌‌‌دهی آنلاین و سامانه پیامکی اعلام مدت انتظار موجب شد شرایط مراجعات به مراکز به حالت عادی برگردد و شهروندان بتوانند در کمتر از دو ساعت نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند. در حال حاضر بیشتر مراکز دو شیفته تا ۱۲ شب و سه مرکز بیهقی، نیایش و واحد سیار نوبنیاد به صورت ۲۴ ساعته فعال هستند.

مدیر روابط عمومی افزود: جهت به حداقل رسیدن مدت انتظار به شهروندان تاکید می‌‌‌‌‌گردد قبل از مراجعه با ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۱۲ از مدت انتظار در مراکز مطلع و خلوت‌‌‌ترین مرکز را برای انجام معاینه فنی خودروی خود انتخاب کنند. ضمنا می‌‌توانند با استفاده از سامانه نوبت‌‌‌دهی آنلاین به آدرس services۲۷.tehran.ir با تعیین وقت قبلی به مرکز مورد نظر مراجعه کنند. برای سیستم نوبت‌‌‌دهی آنلاین روزانه ظرفیت پذیرش در حدود هزار دستگاه خودرو تعیین شده که به زودی با عنایت به اهمیت بحث ارتقای کیفی و بهبود ارائه خدمات پذیرش عادی بعضی از مراکز متوقف و خودروها تنها با تعیین  وقت قبلی و نوبت‌‌دهی به صورت اینترنتی پذیرش خواهند شد.

گویا در ارتباط با اقداماتی که شهروندان باید قبل از مراجعه به مراکز انجام دهند، اظهار داشت: جهت تسریع در اخذ معاینه فنی به شهروندان توصیه می‌‌‌‌شود قبل از مراجعه نسبت به بازدید و رفع ایرادات خودروی خود اقدام کنند. معاینه فنی خودرو در دو بخش انجام می‌‌‌‌شود که یک بخش آن می‌‌‌تواند توسط خود راننده نیز به صورت چشمی کنترل شود نظیر سلامت کارکرد چراغ‌‌‌های اخطار، سلامت وضعیت بدنه، برف پاک‌‌‌کن، شیشه‌‌‌شور، کمربند ایمنی و لاستیک‌‌ها، کنترل زمان تعویض روغن. بخش دوم آن توسط تجهیزات بررسی می‌‌‌شود که بدون تردید در صورت سرویس و نگهداشت صحیح خودرو (که توسط سازنده خودرو اعلام شده ) خودرو می‌‌‌‌تواند با یک بار مراجعه نسبت به قبولی و اخذ معاینه فنی اقدام کنند. 

وی درخصوص نقش همکاری و مشارکت مردم در اجرای صحیح و بهنگام فاز دوم طرح کاهش تصریح کرد: انجام معاینه فنی کلیه خودروهای مشمول در تهران بدون تردید می‌‌‌تواند نقش موثری در کاهش آلودگی هوا وارتقا ایمنی داشته باشد. بدون تردید همه شهروندان در قبال سلامت شهر و دیگران مسئول بوده و باید از خودروی با تولید آلایندگی استاندارد استفاده کند. 

ستاد معاینه‌ فنی ستاد معاینه فنی شهرداری تهران ستاد معاینه فنی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر