کد خبر: 687070 A

هاشمی مطرح کرد:

رییس شورای اسلامی شهر تهران روز چهارشنبه در بازدیدی سرزده از فازهای مختلف باغ پرندگان در منطقه چهار تهران بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، محسن هاشمی رفسنجانی در این بازدید با اشاره به ظرفیت بالای باغ پرندگان در جذب گردشگر گفت: مجموعه باغ پرندگان از امکانات مناسبی برای استفاده شهروندان و علاقه‌‌‌مندان به محیط زیست برخوردار است که باید به بهترین شکل معرفی شود.

وی در این بازدید از بخش‌‌‌های مختلف باغ پرندگان از جمله زیستگاه‌های پرندگان شکاری، پرندگان برکه و... در فاز نخست و نیز آخرین مراحل احداث فاز دوم باغ پرندگان دیدن کرد.

سید علیرضا حسینی نوکنده، شهردار منطقه چهار تهران نیز گزارشی از آخرین مراحل ساخت و تکمیل فاز دوم باغ پرندگان ارائه کرد و اظهار داشت: رویکرد شهرداری برای نگهداری باغ پرندگان عدم هزینه کرد و کسب درآمد است تا بتوان خدمات مطلوب‌‌‌تری را به شهروندان ارائه داد.

وی ادامه داد: در فاز دوم باغ پرندگان ۷.۵ هکتار از باغ زیر سازه فلزی قرار دارد؛ این سازه شامل ۱۲ ستون و ۳۵ تا ۵۰ متر ارتفاع در نقاط مختلف است. این سازه با ۶۸ هزار متر طول کابل مجهز به صاعقه‌‌گیر است.

شهردار منطقه چهار تهران به وجود ۱۶ برکه در قسمت میانی فاز دوم این باغ اشاره و تصریح کرد: این برکه بستر نگهداری ۱۱۲ گونه پرنده است.

حسینی به امکانات رفاهی فاز دوم باغ پرندگان هم اشاره و تصریح کرد: ۵۲ چشمه سرویس بهداشتی، رستوران، کافی شاپ و منظرگاه شرقی و غربی از جمله امکانات رفاهی این مجموعه در فاز دوم است. در فاز دوم این باغ ۱۶۷ گونه گیاهی کاشته شده و ۱۲۰ نوع پرنده در ۳۰۰۰ قطعه آورده می‌‌شود.

محسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر