کد خبر: 686749 A

وزیر کشور پاکستان که به منظور بررسی میدانی وضعیت زائران این کشور در گمرک مرزی میرجاوه حضور یافته بود با مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی میرجاوه دیدار و از خدمات جمهوری اسلامی ایران به زوار پاکستانی تقدیر کرد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، "خان‌شهریار آفریدی" به منظور بازدید از وضعیت تردد زائران این کشور از مرز ایران، در گمرک مرزی میرجاوه حضور یافت و با سرهنگ "ابراهیم جنتی"مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی میرجاوه دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر کشور پاکستان در این دیدار ضمن قدردانی از استقبال خوب کشور ایران از زائران پاکستانی و ارائه خدمات مطلوب شبانه‌روزی در گمرک میرجاوه، اظهار داشت: تأمین امنیت مرزها و بخصوص امنیت زائران در این زمان خاص، مورد تاکید هر دو کشور دوست و همسایه است و باید مراقبت‌ها در مناطق مرزی بیش از پیش افزایش یابد.

خان‌شهریار آفریدی، بر فعال شدن گشت‌های  مرزی مشترک در مرزها تاکید کرد و افزود: با توجه به ظرفیت و پتانسیل خوب مرز میرجاوه، ما از کشور جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم که با عنایت به افزایش زائران در سال‌های آینده تسهیلات بیشتری به این عزیزان ارائه شود.

سرهنگ "ابراهیم جنتی" فرمانده هنگ مرزی میرجاوه نیز در ادامه این دیدار از آمادگی کامل مرزبانان برای خدمات‌رسانی به زائران و برقراری امنیت مرزها در این منطقه خبر داد و گفت: تمهیدات خوبی برای تردد زائران در مرزها پیش‌بینی شده و مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در برقراری امنیت و تسهیل تردد زائران پاکستانی نقش مهمی ایفا کرده‌اند.

ایران پاکستان جمهوری اسلامی ایران گمرک وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر