کد خبر: 686160 A

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی:

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی تاکید کرد: شمار زائران اربعین از ۲ میلیون نفر گذشت.

به گزارش ایلنا، شهریار حیدری با اشاره به بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور گفت: سه روز بعد از اربعین در کربلا و پنج روز در پایانه‌‌‌های مرزی چزابه، شلمچه و مهران امکانات رفاهی و موکب‌‌‌ها برای عزیمت زائران برپاست.

وی با بیان اینکه متناسب با حضور زائران در کربلا، موکب‌‌‌‌‌هایی تا روز چهارشنبه و پنجشنبه در کربلا مستقر خواهد بود، اظهار داشت: ۱۲ هزار دستگاه در ناوگان حمل و نقل عمومی برای تردد زائران از مرزهای چزابه، شلمچه و مهران پیش‌‌‌‌بینی شده است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با تشکر از زائران در همکاری و هماهنگی با ستاد مرکزی اربعین حسینی و رسانه‌‌‌‌ها تصریح کرد: روزهای سه‌‌‌شنبه و چهارشنبه با توجه به برگشت زائران به کشور تمام تمهیدات لازم و امکانات حمل و نقل فراهم است.

حیدری با اشاره به احتمال بارندگی و باد تند در روزهای پایانی این هفته خاطرنشان کرد: با دستور ستاد مرکزی اربعین، ستادهای مدیریت بحران استان‌‌‌های خوزستان و ایلام و استان‌‌های معین آماده‌‌‌باش کامل هستند.

وی پیش‌‌‌بینی نیاز زائران در مواکب را از دیگر تمهیدات برشمرد و ابراز داشت: این مایحتاج امروز و فردا از محل کمک‌‌‌های خیرین برای رفاه زائران تهیه و تامین می‌‌شود.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی افزود: در حوزه امنیت و انتظامی نیز با توجه به آخرین رصد میدانی و بررسی‌‌‌‌‌ها تا این لحظه امنیت خیلی مطلوب و عالی و بی‌‌‌‌نظیر در کشور عراق برقرار است و تا خروج زائران ایرانی چتر امنیتی و اطلاعاتی برای تامین امنیت زائران گسترده و مناسب خواهد بود.

اربعین شهریار حیدری اربعین 97
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر