کد خبر: 686118 A

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا توصیه‌هایی را برای بازگشت زائران اربعین اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به این که ویژگی پیاده‌روی طولانی زیارت اربعین، می‌تواند خستگی برای زائران ایجاد کرده باشد، افزود: با توجه به اینکه در چند روز اخیر، انجام امر خطیر رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی، متاسفانه موجب بروز سوانح شدید رانندگی و جان باختن و مصدومیت تعدادی از زائرین شده است، لذا حتما برای طول مسیر سفرتان برنامه‌ریزی کرده و با استراحت کافی، همواره با حالت سرحال رانندگی کنید و حتی الامکان از رانندگی در شب خودداری کرده و برای هر دو ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت را فراموش نکنید. در عین حال با توجه به این که همراهان و همسفران سرحال و بیدار، باعث هوشیاری راننده در هنگام رانندگی می‌شوند پس به نقش موثر خود توجه داشته باشند.

وی با تاکید بر این که زائران بدون تعارف، به افرادی که تجربه لازم برای رانندگی در جاده‌ها را ندارند، اجازه رانندگی ندهند تاکید کرد: استفاده از کمربند ایمنی توسط همه سرنشینان بسیار مهم بوده، همچنین عدم استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، احتمال وقوع حوادث را کاهش می‌دهد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: رانندگان از ارتکاب سرعت و سبقت غیرمجاز به شدت پرهیز کرده، همواره با سرعت مطمئنه و با توجه داشتن به علائم راهنمایی و رانندگی ادامه مسیر دهید.

وی با اشاره به این که اطمینان از سلامت فنی وسیله نقلیه به ویژه چراغها، ترمز و برف پاک کن و ... پیشاز آغاز رانندگی ضروری است افزود: رانندگان باید در هنگام رانندگی فاصله طولی با خودرو جلویی را رعایت کنند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به پیش بینی بارش باران رد محورهاتی کشور در دور بازگشت زائران اربعین حسینی خاطرنشان کرد: رانندگان در هنگام بارندگی و لغزندگی سطح راه‌ها، از ترمزهای ناگهانی خودداری کرده و به هیچ عنوان با داشتن نقص سیستم روشنایی در شب رانندگی نکنند.

پلیس راهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر