کد خبر: 685936 A

در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه من شخصاً خودم را برای شهرداری تهران کاندیدا نمی‌کنم، گفت: در خصوص مباحث کاندیداتوری فردا (دوشنبه) در شورای شهر بحث می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در حاشیه نود و ششمین جلسه شورا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا دو هفته دیگر شهردار جدید تهران را به وزارت کشور معرفی می‌کنیم، اظهار داشت: روند به این صورت است که ابتدا اعضای شورا نامزدهای خود را معرفی می‌کنند و هریک از اعضا می‌توانند 5 نفر را معرفی کنند. از مجموع افراد معرفی شده 5 نفری که رای بالاتر بیاورند، وارد مرحله بعدی می‌شوند و این روند در نهایت منجر به انتخاب 2 نفر می‌شود.

 هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص کاندیداتوری‌اش برای شهرداری تهران بیان کرد: من شخصاً خود را کاندیدا نمی‌کنم. این مباحث فردا (دوشنبه) در جلسه شورای شهر بررسی می‌شود و پرداختن به آن خارج از جلسه هم اندیشی بحث را وارد حاشیه می‌کنند.

وی در خصوص اینکه آیا ممکن است عضوی از شورای شهر از شورا خارج شود؟ گفت: همانطور که می‌دانید در گذشته در این خصوص رای‌گیری شد و با 17 رای موافق تصویب شد کسی از شورای شهر خارج نشود اما فردا دوباره این مسائل بررسی می‌شود. من در مورد کاندیداتوری یا عدم کاندیداتوری خودم فعلا ً صحبتی نمی‌کنم.

هاشمی با اشاره به مدت ماندن محمدعلی افشانی به عنوان شهردار تهران گفت: قرار شده ایشان تا روز قانونی بماند و با همان جدیت سابق کار خود را ادامه دهد. البته او از ما خواسته مسیر را طوری انتخاب کنیم که منجر به انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران نشود.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به طرح استفساریه که توسط 137 نفر از نمایندگان مجلس امضا شد، اظهار کرد: یک فوریت این طرح با 96 رای تصویب شد، اما همچنان به صورت یک طرح عادی در کمیسیون‌های مجلس مطرح خواهد شد و اگر کمیسیو‌ن‌ها آن را تصویب کنند به صحن می‌آیند، اما چون این طرح عادی است می‌تواند مشکل نوبت پیدا کند.

وی ادامه داد: مطمئن نیستم اما گویا با 50 امضا، طرحی که عادی است می‌تواند از نوبت خارج شود و زودتر در صحن بررسی شود. اگر تلاش نمایندگان در این مورد به نتیجه برسد ما فرآیند انتخاب شهردار جدید را متوقف می‌کنیم و آقای افشانی به کار خود ادامه خواهد داد.

وی همچنین در خصوص آخرین زمانی که شهردار فعلی تهران در صورت عدم موفقیت نمایندگان مجلس می‌تواند به کار خود ادامه دهد بیان کرد: در این خصوص دو نظر وجود دارد، یک نظر می‌گوید پایان کار ایشان 24 آبان خواهد بود و یک نظر می‌گوید پایان کار آقای افشانی 2 آذر خواهد بود.

 

شورای شهر تهران شهردار تهران شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر