کد خبر: 685911 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران با اشاره به شرایط منطقه ۱۷ شهرداری تهران گفت: این منطقه خرمشهری در دل تهران است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی در نود و ششمین جلسه علنی شورای شهر ضمن تشکر از توضیحات سید حسن رسولی، خزانه دار شورا در خصوص مسائل منطقه ۱۷ عنوان کرد:  چقدر خوب است که این گونه گزارشات از زبان شورایاران مناطق عنوان شود تا به صورت مرتب با حضور در صحن علنی، مشکلات مناطق را گزارش دهند.

وی افزود: سه ماه گذشته در جلسه ای در منطقه ۱۷ حضور پیدا کردم، شورایاران این منطقه از پیگیر ترین و سالم ترین شورایاران بودند؛ به همین علت ضمن تذکری از هیات رئیسه درخواست دارم تا برنامه ای تنظیم کنند و دبیر شورایاران مناطق در صحن علنی گزارشی ارائه دهند.

فراهانی با ارائه تذکری دیگر در خصوص شرایط منطقه ۱۷ بیان کرد: تذکر دیگر بنده به فرماندار محترم تهران است؛ جلسه شورای اداری منطقه ۱۷ حدود نه ماه گذشته در فرمانداری تهران تشکیل شد و در آن جلسه نمایندگان نیروی انتظامی، آبفا، برق منطقه ای، شهردار منطقه ۱۷، منتخب شورایاران، برخی اعضای شورای شهر و نمایندگان راه آهن حضور داشتند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی اضافه کرد: نکات مهمی در خصوص منطقه ۱۷ در آن جلسه عنوان و صورت جلسه ای تنظیم شد که متاسفانه تاکنون موارد طرح شده به سرانجام نرسیده است.

وی گفت: منطقه ۱۷ بیش از ۴ هزار شهید دارد و از سویی نماد محرومیت در کل تهران مطرح است و همچنین این منطقه در میان ۲۲ منطقه شهرداری تهران، از حیث نبود زیرساخت ها محروم ترین منطقه تهران است.

این عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: به همین دلیل می‌توان ادعا کرد منطقه ۱۷، خرمشهری در دل تهران است، چرا که بیشترین شهید ولی بیشترین محرومیت را دارد و از حیث وضعیت ریزدانگی بافت فرسوده، از حیث سرانه های خدماتی شرایط موجود حق مردم منطقه نیست چرا که شاهد کمترین سرانه ها هستیم.

فراهانی ادامه داد: اما برنامه شورای پنجم اولویت توسعه مناطق محروم بوده و باید به نحوی باشد که در عمل مناطق محروم به خصوص منطقه ۱۷، توسعه پیدا کند، در این راستا از فرماندار، شهردار منطقه و سایر متولیان امر درخواست دارم مصوبات شورای اداری منطقه ۱۷ خاک نخورد و پیگیری شود.

رئیس کمیته بودجه و نظارت با تاکید بر عمده مشکلات منطقه ۱۷ گفت: از جمله مهم ترین مشکلات منطقه که بحث راه آهن است؛ انتظار می رود موضوع را پیگیری و دنبال شود.

عضو شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر