کد خبر: 684371 A

قائم مقام وزیر علوم:

قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیأت‌های امنا و هیأت ممیزه مرکزی وزارت علوم با بیان اینکه دانشگاه‌ها با اثرگذاری اجتماعی که دارند می‌توانند نسبت به حل معضلات منطقه خوداقدام کنند، اظهار داشت: این موضوع یکی از مطالبات جدی است که در سطح کلان در آموزش عالی شکل گرفته است.

به گزارش ایلنا از وزارت علوم، عبدالرضا باقری، عصر روز گذشته در نشست اعضای شورا و هیأت ممیزه دانشگاه دامغان در محل سالن کنفرانس مرکز همایش‌های دانشگاه دامغان ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید به مسائل و مشکلاتی که پیرامون‌شان وجود دارد توجه کنند.

در این نشست باقری با بیان اینکه دانشگاه‌ها با اثرگذاری اجتماعی که دارند می‌توانند نسبت به حل معضلات منطقه خوداقدام کنند، اظهار داشت: این موضوع یکی از مطالبات جدی است که در سطح کلان در آموزش عالی شکل گرفته است.

عبدالعلی بصیری، رئیس دانشگاه دامغان نیز در این نشست با بیان اینکه با عنایت وزیر علوم و با توجه به سوابق علمی اعضای هیأت علمی دانشگاه دامغان، هیأت ممیزه مستقل دانشگاه تشکیل شده است، گفت: با توجه به اینکه از سال ۱۳۷۱ دانشگاه دامغان شروع به پذیرش دانشجو کرده است، هم اکنون در بسیاری از رشته ها به بلوغ رسیده ایم و توانایی جذب دانشجوی دکتری در این رشته‌ها را داریم.

رئیس دانشگاه دامغان با بیان اینکه اعضای هیأت علمی این دانشگاه با وجود برخی مشکلات به رتبه‌ها و درجات عالی علمی دست پیدا می‌کنند، گفت: قراردادهای پژوهشی دانشگاه دامغان از ۵۰۰ میلیون ریال در سال ۹۴ به بیش از ۹ میلیارد ریال در سال گذشته رسیده است.

سپس اعضای هیأت ممیزه دانشگاه دامغان سوالات و دیدگاه‌های خود را با قائم مقام وزیر علوم در میان گذاشتند.

پس از این نشست باقری و بصیری در نشستی با حضور نمایندگان تشکل‌های اسلامی، انجمن های علمی و کانون‌های علمی و فرهنگی دانشجویی دانشگاه دامغان دانشگاه به مشکلات و مسائل آنها رسیدگی کردند.

آموزش عالی علمی و فرهنگی وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر