کد خبر: 684266 A

شهردار تهران:

شهردار تهران تاکید کرد: متاسفانه همکاری لازم از سوی بعضی از شهروندان برای آلودگی‌ها صورت نمی‌گیرد و ما از همه مردم می‌خواهیم که برای رفع این مشکل با نهادها و شهرداری مرتبط همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد افشانی شهردار تهران  در مراسم امضای تفاهنامه بین وزارت نفت و شهرداری تهران گفت: برخی از شهروندان حتی برای گرفتن معاینه فنی برای خودروهایشان نیز مقاومت می‌‌‌‌‌کنند که اینگونه مشکلات می‌‌تواند آلودگی هوا را تشدید کند.

وی با بیان اینکه حمل و نقل عمومی هوای پاک از مهمترین شاخص‌‌های شهری است که باید به این دو مساله توجه ویژه‌‌‌‌ای شود، اظهار داشت: در سال گذشته ۲۲ روز کاری به خاطر آلودگی هوا تعطیلی داشتیم که این می‌‌‌تواند به اقتصاد کشور آسیب وارد کند. خوشبختانه بخشی از خط شش و هفت مترو تهران در سال جاری به بهره‌‌برداری می‌‌‌رسد و مابقی در سال آینده راه‌‌‌اندازی خواهد شد که این می‌‌‌تواند در بخش آلودگی هوا این کلان شهر کمک بسزایی کنند.

شهردار تهران اضافه کرد: در حال حاضر ۷۷ واگن قطار برای خطوط مترو در گمرگ بندرعباس وجود دارد که به زودی ترخیص خواهد شد و به ناوگان مترو می‌‌پیوندد. ما قصد داریم با گسترش هرچه بیشتر مترو به پاکسازی هوای پاک تهران کمک کنیم.

سید محمدعلی افشانی محمدعلی افشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر