کد خبر: 684050 A

فرمانده مرزبانی ناجا گفت : تاکنون حدود ۷۰۰ هزار نفر از مرزهای سه‌گانه به سمت عتبات تردد کردند.

به گزارش ایلنا، سردار  قاسم رضایی پس از پایش هوایی از مرزهای سه گانه( مهران، شلمچه و چذابه) در جمع خبرنگاران گفت: امروز ایران اسلامی میزبان زائران اباعبدالله الحسین(ع) از کشورهای پاکستان، افغانستان، ازبکستان، آذربایجان و ... است و زائران که طی طریق می‌کنند و وارد خاک مقدس کشورمان می شوند مورد استقبال  و میزبانی ایرانیان هستند.

وی با اشاره به دیدار دیپلماتیک با همتای عراقی خود در روز گذشته تصریح کرد: دیروز نشست های مختلفی در نقطه صفر مرزی در شهر مهران با همتای عراقی خود داشتیم که این نشان از یک عملیات مشترک بین کشور ایران و عراق برای خدمات دهی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) است و الحمدلله وضعیت بسیار مطلوبی در مرزها داریم و تا کنون هیچ گونه نا امنی  گزارش نشده است.

فرمانده مرزبانی ناجا  ادامه داد: امروز همه بسترها برای تردد قدوم پاک زائران حسینی مهیا است و ما مرزبانان افتخار داریم در مرزهای سه‌گانه در خدمت زائران عزیز  باشیم.

 این مقام ارشد انتظامی  با اشاره به همکاری ارگان ها و سازمان های امدادی از جمله اورژانس، هلال احمر، نیروهای مسلح و ... در خدمات دهی به زوار بیان کرد:  تاکنون بیش از ۷۰۰ هزار نفر از مرزهای سه گانه به سمت عتبات تردد کرده اند.

وی افزود: خوشبختانه شاهدیم زوار با مدارک قانونی از مرزها خارج می شوند و با همکاری خوب مرزبانان عراقی، زائران گرامی به صورت منظم از راه های مواصلاتی به سوی عتبات در حرکت هستند

فرمانده مرزبانی ناجا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر