کد خبر: 683199 A

ابتکار:

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: برای همه کسانی که ذره‌ای به فکر فردا هستند، نگرانی‌های اقلیمی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: روز به روز به خصوص در نواحی شرق کشور خشکسالی‌ها افزایش پیدا کرده، بارش‌ها کاهش پیدا کرده، تابستان‌ها طولانی‌تر شده و برف ناپدید شده و حتی در قسمت‌های برفی هم شاهد برف نیستیم و زنان کشاورز این موضوع را خوب متوجه می‌شوند.

او تاکید کرد: برای همه کسانی که ذره‌ای به فکر فردا هستند، نگرانی‌های اقلیمی وجود دارد. این یک دغدغه عمومی است. مساله آب، تغییر اقلیم، مساله روز است و موضوعی است که مستقیما به آینده آسیب می‌زند و به همین دلیل از منظر برنامه‌ریزی موضوع تغییر اقلیم یکی از موضوعاتی است که دقیقا به موضوع برنامه‌ریزی برای عدالت جنسیتی ارتباط پیدا می‌کند، چرا که اگر متوجه شرایط تغییر اقلیم و آثار آن باشیم، شاهد ابعاد گسترده آن خواهیم شد.

ابتکار افزود: سازمان هواشناسی در سال‌های آخر دولت یازدهم گزارشی از وضعیت تغییر اقلیم ارائه کرد که تکان‌دهنده بود و نشان می‌داد این روند نوسانات زیادی داشته است و امیدواریم امسال سال پربارشی از نظر پاییز و زمستان باشد. اما سال 96 سال خوبی نبود و منابع آبی و سفره‌های زیرزمینی وضعیت خوبی در این خصوص نداشتند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر