کد خبر: 683006 A

رییس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی گفت: در حال حاضر ۳ پژوهشکده با ۸۰۰ پست سازمانی در ناجا وجود دارد که به مطالعات در حوزه اجتماعی می‌پردازند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار محمد قصری (رییس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی) در نشست تعاملی با دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه امروز خوشبختانه با حضور پلیس علمی در جامعه یک امنیت پایدار در کشور داریم، اظهار داشت: اگر بخواهیم پلیسی علمی داشته باشیم، باید پلیسی امین و مقتدر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امروزه برای ایجاد یک پلیس علمی نیازمند تعامل با دانشگاه ها و مراکز علمی هستیم، گفت: برای ایجاد امنیت پایدار باید درک درستی از شرایط محیطی و تصویری از امنیت داشته باشیم، امروزه خوشبختانه با شناخت کافی از قابلیت‌ها و حضور نیروی انسانی قوی و با تجربه در حوزه امنیت به خوبی عمل کردیم.

او به اهداف نشست‌ تعامل با مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: هدف این نشست شناخت بسترها، قابلیت ها و مشارکت فکری در اصلاح روندها متناسب با تجارب است.

وی ادامه داد: پژوهشگاه به دنبال ایحاد یک شبکه تعاملی برای ایجاد فضای علمی در خصوص رخداد‌های ایجادی در کشور است و خوشبختانه امروز در استان‌ها در مجموعه ناجا پژوهشگاه مطالعات و پژوهش اجتماعی وجود دارد.

رییس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا با اشاره به دستاوردهای این مجموعه در دو دهه اخیر اظهار داشت: امروز ۳۳ دفتر در استان‌ها تاسیس شده است، همچنین در پلیس تخصصی مرکز پژوهش راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳ پژوهشکده با ۸۰۰ پست سازمانی در ناجا وجود دارد که به مطالعات در حوزه اجتماعی می‌پردازند، تاکنون ۷۰ نشریه علمی در حوزه‌های مختلف ناجا منتشر شده است و سالیانه ۱۰۰ کتاب تالیف می‌شود.

رییس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا با اشاره به اولویت‌های این مرکز گفت: سازماندهی و روابط کاری، فرایند‌های پژوهشی و ایجاد و عملی کردن محصولات پژوهشی از اولویت‌های این مرکز است.

رییس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر