کد خبر: 683004 A

مرتضی الویری مطرح کرد:

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به قانون تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی سال 96 تا پایان مهر ماه 97 شهرداری تهران تنها 48 ساعت فرصت دارد 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت را وصول کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی الویری در نود و پنجمین جلسه شورا گفت: طبق بند (د) تبصره 5 بودجه سال 96 مصوبه مجلس شورای اسلامی و با عنایت به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر مجوز انتشار اوراق مشارکت توسط شهرداری تهران جهت تکمیل خطوط 6 و 7 مترو مبلغ 4 هزار میلیارد تومان براساس ظرفیت ایجاد شده در تبصره بودجه مجلس شورای اسلامی ابلاغ شد که پس از موافقت وزارت کشور و تبدیل آن به 2 هزار میلیارد تومان و موافقت بانک مرکزی و تبدیل آن به 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای احداث خط 7 قطار شهری منتشر شده است.

وی ادامه داد: البته قرار بر این بود که 2 هزار میلیارد تومان برای خط 6 و 2 هزار میلیارد تومان برای خط 7 پیش‌بینی شود که این مبالغ به 700 میلیارد تومان برای خط 7 کاهش پیدا کرد.

الویری گفت: با توجه به قانون تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی سال 96 تا پایان مهر ماه 97 شهرداری تهران تنها 48 ساعت فرصت دارد 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت را وصول کند. البته این مبلغ در حال حاضر در بانک شهر موجود است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا افزود: شهرداری همچنین می‌بایست مکانیزمی تعبیه کند تا براساس آن پیگیری‌های لازم برای باقی مانده مبلغ فوق یعنی 3300 میلیارد تومان از 4 هزار میلیارد تومان اعتبار اوراق مشارکت را به عمل آورد.

الویری افزود: شهرداری می‌بایست در خصوص دلایل عدم استفاده کامل از ظرفیت ایجاد شده جهت خطوط 6 و 7 مترو در مصوبه فوق الذکر به شورا و نیز باید در خصوص اقدامات صورت گرفته در خصوص جذب و هزینه‌کرد مبلغ 700 میلیارد تومان با توجه به قانون تمدید مهلت جذب اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای تا پایان مهر ماه سال 97 گزارشی به شورا ارسال کند.

شورای شهر تهران مرتضی الویری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر