کد خبر: 682636 A

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش:

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش اصلی‌ترین سرمایه مدارس را جلب اعتماد خانواده‌ها دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نورعلی عباسپور، مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در آیین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان اظهار کرد: معتقدیم اصلی ترین سرمایه مدارس جلب اعتماد خانواده‌ها است و مشارکت والدین در برنامه‌های مدرسه حق آنهاست و تلاش داریم موانع فعالیت خانواده‌ها در فعالیت در مدرسه را برداریم.

وی با اشاره به اینکه انجمن اولیا و مربیان، حلقه وصل خانه و مدرسه است، گفت: ما موظفیم انتخابات انجمن اولیا و مربیان را از حالت صوری خارج کنیم و خانواده‌ها در برنامه‌ها از ستاد تا اجرا سهیم باشند.

عباسپور با اشاره به دستاوردهای این انجمن گفت: یکی از فعالیت ها اصلاح دستورالعمل اجرایی حمل و نقل دانش آموزی از طریق کارگروه ماده ۱۹ و ابلاغ آن به استان های کشور بوده است. همچنین برگزاری آزمون جذب و انتخاب مدرس آموزش خانواده به صورت کشوری و برگزاری دوره آموزشی برای برگزیدگان آن به تعداد ۱۳۷۰ نفر به صورت استانی و صدور گواهینامه مدرسی،  برگزاری دوره های آموزشی تربیت مدرس در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با همکاری قوه قضائیه و کشور و تدوین و تنظیم و ابلاغ شیوه نامه اجرایی برنامه آموزش خانواده برای سال تحصیلی جدید از جمله کارهای صورت گرفته است.

وی ادامه داد: برگزاری دوره آموزش تربیت مدرس ویژه منتخبین از مدرسان آموزش خانواده سراسر کشور با موضوع سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برگزاری نشست‌های تخصصی با منتخبین از مدرسان آموزش خانواده استان های کشور از دیگر فعالیتهای اداره کل انجمن اولیا و مربیان است.

او افزود: ابلاغ بخشنامه مربوط به مراسم چهارشنبه آخر سال جهت مراقبت از سلامتی کودکان و نوجوانان، ایجاد تفاهم نامه با مرکز امور زنان و خانواده برای آموزش مدرسان آموزش خانواده در ۱۲ استان کشور، تدوین بخشنامه اجرای کلاس آموزش خانواده با مدرسان مورد تایید انجمن اولیا و مربیان، تصویب و اجرای طرح های پژوهشی پیرامون مسائل انجمن اولیا مربیان و طراحی سامانه نرم‌افزاری مراکز راهنمایی و مشاوره خانواده را انجام دادیم.

خانواده سرمایه مدرسه والدین وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر