کد خبر: 682485 A

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران:

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: متاسفانه در کشورهای در حال توسعه به تربیت پیش از دبستان کمتر توجه می‌شود و این آسیب زننده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، شهیندخت مولاوردی؛ دستیار ویژه رئیس‌جمهور ایران در امور حقوق شهروندی و عباسعلی باقری؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و شوراهای انجمن اولیا و مربیان مدارس صبح امروز در دبیرستان دخترانه دکتر ایوب آزاد حسینی برگزار شد.

عباسعلی باقری، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در ابتدای برنامه بیان کرد: زیربنای توسعه هر جامعه و کشوری تعلیم و تربیت آن کشور است. مسلما متولی اصلی تعلیم و تربیت خانواده و والدین هستند و حتی در تعلیم و تربییت رسمی که وظیفه آموزش و پرورش  است بدون کمک خانواده ها نمی توان کاری کرد.

وی ادامه داد: تعلیم و تربیت اصلی و مادام العمر وظیفه خانواده است و تعلیم و تربیت رسمی بخشی از تربیت یک نفر در طول عمرش است. 2500 روز اول زندگی هر فرد مهمترین و ارزشمندترین دوران زندگی اوست چون شخصیت فرد و تربیت اصلی فرد در این هفت سال اول زندگی شکل می‌گیرد و بیشترین تاثیرپذیری در این دوره است البته بعد از آن هم تاثیر وجود دارد ولی اثرگذاری و کیفیت آن به اندازه 2500 روز اول را نخواهد بود.

باقری عنوان کرد: متاسفانه در کشورهای در حال توسعه به تربیت پیش از دبستان کمتر توجه می شود و این آسیب زننده است. در پیش از دبستان وقت کودک ما عمدتا در اختیار خانواده است و نقش اصلی تربیت را پدر و مادر ایفا می‌کنند اما بعد از آن باید مهارتهای کودک را تقویت کنیم و محتوایی که در مهدها و پیش دبستانی ها است جزو برنامه های کلان ما باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در پایان اظهار داشت: اگر بخواهیم جامعه توسعه یافته ای داشته باشیم، باید خانواده توسعه یافته ای نیز داشته باشیم و بعد از آن باید مهدها، پیش دبستانی ها و دبستان های توسعه یافته داشته باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر