کد خبر: 681757 A

سالاری:

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران تاکید کرد: کمیسیون بدوی ماده صد شهرداری تهران به قلع و جمع‌آوری پل هوایی روی گذر معبر عمومی و پرکردن تونل زیرگذر معبر عمومی مجتمع موسوم به پالادیوم رای داد.

به گزارش ایلنا، محمد سالاری با اعلام این خبر گفت: به موجب رای صادره از کمیسیون بدوی ماده صد شهرداری تهران که اخیرا به مالک و شهرداری منطقه یک ابلاغ شده است، مالک باید نسبت به جمع‌آوری پل هوایی احداث‌شده بین ساختمان شمالی و جنوبی و همچنین پر کردن تونل زیرگذر عمومی اقدام کند.

وی افزود: علاوه بر تخلفات مذکور کمیسیون ماده صد نسبت به قلع و جمع‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آوری ۳۳۵ متر مربع در طبقه نهم با کاربری اداری و همچنین ۱۱۱ متر مربع توسعه زیرزمین‌‌‌‌‌ها و ۵۶۳ مترمربع توسعه طبقات اداری رای صادر کرد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران اضافه کرد: این مجتمع در خیابان مقدس اردبیلی منطقه یک قرار دارد و جدا از آنکه بارگذاری‌های گسترده و خارج از ضوابط پهنه و زیرپهنه طرح تفصیلی داشته، متاسفانه با همکاری شهرداری وقت در مراحل متعدد در شورای معماری منطقه نسبت به تثبیت این تخلفات بدون اخذ مجوز کمیسیون ماده ۵ اقدام کرده است.

سالاری ادامه داد: در فرایند تغییر مدیریت شهری، متاسفانه شاهد بودیم مالک و شهرداری منطقه طی تفاهمی خارج از ضوابط شهرسازی و معماری و با انعقاد قراردی نسبت به احداث تونل زیرزمینی و پل هوایی آن هم در معبر عمومی اقدام کرد. پس از گزارش این تصمیم‌گیری خلاف، کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران به تخلفات این پرونده ورود کرد و پیگیری‌‌‌‌های این کمیسیون منجر به ورود مراجع قضایی به این پرونده شد و نهایتا پرونده تخلفات اخیر به کمیسیون ماده صد ارجاع و رای بدوی مبنی بر قلع و جمع‌آوری پل و تونل پالادیوم صادر شد.

تونل پل محمد سالاری قلع جمع آوری پالادیوم کمیسیون ماده صد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر