کد خبر: 681724 A

:معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی:

مراسم روز جهانی عصای سفید با حضور معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، استاندار مازندران، نماینده مردم شریف بابلسر در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل بهزیستی، مدیر کل کتابخانه های عمومی، معاونین و مشاورین و روسای ادارات بهزیستی استان مازندران برگزار شد.

به گزارش  ایلنا، «حسین نحوی نژاد» معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در این مراسم با بیان اینکه مراسم روز جهانی عصای سفید در مازندران به دلیل انسجام و همدلی بین جامعه هدف بهزیستی، مسئولان و نمایندگان در کل کشور بی بدیل است، گفت: در تلاشیم تا با بکارگیری تمام نیروها شرایط زندگی ایده آل را برای جامعه معلولان فراهم کنیم.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور  با تاکید بر اینکه تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولین مدیون تلاش جامعه نابینایان است، افزود: برای اجرای درست قانون شورایی به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل شده است که اقدامات دستگاه ها در راستای رعایت حقوق معلولین را به‌طور مستقیم بررسی می‌کند. همچنین برای اولین بار قانون‌گذار برای متولیان امر مناسب سازی مجازات تعیین کرده است.

نحوی نژاد با بیان اینکه معلولیت به معنی منزوی شدن از جامعه نیست و ضروریست شرایط لازم برای حضور جدی معلولین در جامعه فراهم شود تصریح کرد: بهزیستی و کمیته امداد بعنوان نهاد های حمایتی و مددکاری تنها متولی امور معلولین نیست بلکه تمامی دستگاه ها برای ارتقا سطح زندگی، از ایجاد اشتغال تا مناسب سازی فضای عمومی باید وارد کار شوند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در پایان با اشاره به لزوم توجه ویژه سازمان برنامه‌ و بودجه به امور معلولان یادآور شد: در حال حاضر بودجه ارائه خدمات به معلولین هزار میلیارد تومان است در حالیکه برای اجرای قانون جامع حمایت از معلولین به ۱۲ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز مندیم.

بهزیستی جامعه قانون نابینایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر