کد خبر: 681168 A

معاون شهرداری تهران تاکید کرد:

معاون شهرداری تهران با بیان اینکه موضوع حفظ باغات تحت تاثیر فشار افکار عمومی متوقف شد، گفت: باید از ظرفیت افکار عمومی در نظارت بر پروژه‌ها استفاده کنیم.

به گزارش ایلنا، پیروز حناچی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران، گفت‌: به طور قطع با کلیات طرح الزام شهرداری تهران برای انتشار اطلاعات حوزه شهرسازی موافق هستیم. بی‌تردید این موضوع یک نیاز است و در همه جای دنیا نیز از ظرفیت افکار عمومی با توجه به کم‌هزینه بودن و تاثیر بسزای آن برای حوزه نظارت بهره گرفته می‌شود.

وی افزود: در مورد آرای کمیسیون ماده "100" پرونده‌های زیادی وجود دارد که مربوط به پلاک‌های درگیر و در اطراف پروژه‌ مدنظر است. باید به این نکته توجه داشته باشیم که شهرداری تهران در حدود 55 تا 80 درصد به موضوع ساخت و سازها وابستگی دارد؛ لذا نمی‌شود این موضوع را به طور یک دفعه‌ای قطع کرد. باید با سه گام به سمت ایده‌آل مورد نظر خود حرکت کنیم.

 معاون شهرداری تهران  ادامه‌ داد: در کشورهای پیشرفته‌تر اقداماتی درباره نظارت بر پروژه‌ها با استفاده از افکار عمومی انجام می‌شود اما هر اقدامی که به منافع اشخاص مربوط باشد نامه‌ای به درب منازل می‌رود و نقطه نظرات ذی‌نفعان اخذ می‌شود. بی‌تردید حرکت به این سمت لازم و ضروری است.

وی  در پایان تاکید کرد: پیش‌تر از ظرفیت افکار عمومی با استفاده از مطبوعات و حساسیتی که در جامعه از این طریق ایجاد شد، بهره گرفته‌ایم. در حقیقت موضوع حفظ باغات تحت تاثیر فشار افکار عمومی متوقف شد. اقدامات زیر بنایی در این حوزه باید انجام شود تا در مرحله بعد بهره‌گیری مناسبی از چنین طرح‌هایی داشته باشیم.

ظرفیت پیروز حناچی افکار عمومی پروژه ها نظارت مردم نظا معاون شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر