کد خبر: 681133 A

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران:

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: بچه‌های اتیسمی بهتر است در مرکز خاص خود تحصیل کنند، اما دیگر دانش آموزان با نیاز ویژه می‌توانند در کنار دانش‌ آموزان دیگر تحصیل کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ باقری، مدیر کل شهر تهران با حضور در مدرسه فرشتگان آسمانی بیان کرد: به نظرم یکی از مصداق های عدالت فرصت برابر برای آموزش و یادگیری است، اگر بخواهیم بدانیم در کشوری عدالت برقرار است یا نه حتما یکی از شاخص های مهم این است که فرصت یادگیری برای همه مردمش برقرار شود.

وی تاکید کرد: امروز خوشحالم که در بعضی روستاها مدارس شبانه روزی داریم تا دانش‌آموزان از روستاهای دیگر برای تحصیل به آنجا بیایند درس بخوانند. همچنین خوشحالم که مدارس استثنایی را برای بهتر یادگیری دانش آموزان داریم. هرچند بهتر است که دانش آموزان با نیاز ویژه در کنار دیگر دانش آموزان درس بخوانند، اما به علت زیاد بودن دانش آموزان اتیسم در تهران بنا داشتیم مرکز مختص آنها را ایجاد کنیم.

باقری افزود: مطمئنیم توسعه مدارس استثنایی به ویژه مدارس اتیسم امکانپذیر است و بچه های اتیسم بهتر است در مرکز خاص خود تحصیل کنند، اما دیگر دانش آموزان با نیاز ویژه در مدارس دیگر هم می توانند در کنار دانش‌آموزان دیگر تحصیل کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: اگر بخواهیم بفهمیم کشورمان در حال آباد شدن است یا نه، باید به دبستان‌ها و پیش دبستانی نگاه کنیم که چگونه کار خود را انجام می دهند و اگر کارشان را خوب انجام می‌دهند یعنی ما در مسیر توسعه خواهیم بود.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر