کد خبر: 680970 A

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اجرای دومین مرحله از طرح عملیاتی مبارزه با سارقان وسائط نقلیه سبک در سراسر کشور گفت: در این طرح 246 دستگاه خودرو و 375 دستگاه موتور سیکلت مسروقه کشف شد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه "رضا موذن" در تشریح این خبر اظهار داشت: دومین مرحله از طرح عملیاتی مبارزه با سارقان وسائط نقلیه سبک به مدت سه روز و به صورت همزمان در سراسر کشور  اجرا  شد.

وی افزود: افسران پی جوی مبارزه با سرقت پلیس آگاهی در مدت یاد شده موفق شدند 246 دستگاه خودرو و 375 دستگاه موتور سیکلت مسروقه را کشف کنند.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه در این راستا 16 سارق و مالخر نیز دستگیر شدند، تصریح کرد:کشفیات وسائط نقلیه مسروقه نسبت به عملکرد مشابه اجرا شده در مرحله اول تقریبا 2.3 درصد افزایش داشته است.

 این مقام انتطامی  بیان کرد: از عمده  علل موفقیت  اجرای این طرح می توان به زمان مناسب اجرا، اهتمام نیروها و همکاری مناسب رده های همکار به ویژه پلیس پیشگیری و راهنمایی و رانندگی اشاره کرد.

سرهنگ موذن در پایان به شهروندان توصیه کرد: خودروی خود را به لوازم ایمنی  نظیر ؛سوئیچ مخفی، قفل سوئیچی، دزدگیر، قفل پدال و فرمان، محافظ کامپیوتر خودرو و سایر وسایلی که از باز کردن در خودرو و روشن کردن آن توسط سارقان جلوگیری می کنند و یا حداقل آن را به تاخیر می اندازد، مجهز کنید.

وی گفت: برای توقف های طولانی مدت مثل رفتن به مراکز خرید، اماکن تفریحی و زیارتی و غیره حتما از پارکینگ های عمومی استفاده و در صورت در دسترس نبودن، خودروی خود را در معرض دید گشت های پلیس پارک کنید.

پلیس آگاهی راهنمایی و رانندگی پلیس پیشگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر