کد خبر: 680946 A

برای اولین بار در شهر تهران، گیت‌هایی با شاخک‌های تاشو در خط یک اتوبوس‌های تندرو نصب شد. این گیت‌ها در تمام ایستگاه‌های این خط تا یک ماه آینده نصب می‌شود.

به گزارش ایلنا، همزمان با روز جهانی عصای سفید؛ پیمان سنندجی (مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران) در خصوص اقدامات این شرکت جهت رفاه حال شهروندان نابینا و کم بینا اظهار کرد: با توجه به راه‌اندازی سامانه جانبازان و معلولین که روزانه  بالغ بر۲۸۰  سرویس حمل ونقلی ارائه می‌نماید، این شرکت با همکاری انجمن نابینایان ایران، اقدام به نصب تابلوی بریل در مسیر رفت و برگشت در ایستگاه‌های خطوط BRT نمود که می‌توان به طور مثال به خط یک BRT اشاره کردکه تابلوهای مذکور نصب شده است.

وی افزود: با توجه به مشکلات گیت‌های ایستگاه‌های BRT که امکان تردد با ویلچر برای این عزیزان میسر نبود برای اولین بار در شهر تهران، گیت‌هایی با شاخک‌های تاشو در خط یک اتوبوس‌های تندرو نصب شد که انشالله تا یک ماه آتی نسبت به نصب این گیت‌ها در تمام ایستگاه‌های این خط اقدام می‌شود.

با توجه به بررسی‌های به عمل آمده و ایجاد زیرساخت لازم تا پایان سال هم نسبت به نصب سیستم گویای اعلام ایستگاه‌ها در داخل اتوبوس‌ها اقدام می‌شود که پس از آن و در سال ۱۳۹۸ برای اتوبوس‌های بخش خصوصی نیز برنامه‌ریزی به عمل آمده است.

7

8

9

شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران پیمان سنندجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر