کد خبر: 680047 A

شهربانو امانی:

عضو شورای شهر تهران گفت: در مساله مدیریت آب‌های سطحی، پروژه‌ها به دلیل عدم تخصیص بودجه مناسب پیشرفت چشمگیری نداشته و بعضا متوقف شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهربانو امانی در نود و سومین جلسه سورای شهر تهران عنوان کرد: یکی از مباحث مهم در موضوع آب، مسئله مدیریت آب‌های سطحی است. با توجه به اطلاعات کسب شده، در این خصوص، طرح عملیاتی و اجرایی وجود دارد، ولی به دلیل عدم توجه کافی و اختصاص بودجه مناسب، اجرای پروژه‌ها، پیشرفت چشم‌گیری نداشته و در بعضی موارد متوقف شده است.

وی ادامه داد: در این راستا با توجه به اهمیت ایمنی شهر و لزوم ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و محیط‌زیست، لازم است توجه کافی و عملی به مدیریت آب‌های سطحی صورت گیرد.

عضو شورای شهر تهران موضوع دیگری را که به قدر کافی، توجه لازم به آن نشده است، حفظ سرمایه‌ها و نگهداشت مجاری و تاسیسات دانست و گفت: در حال حاضر کانال و تاسیسات موجود بیش از 10,000 میلیارد تومان ارزش دارند که در اثر بی‌توجهی در طی سالیان گذشته در معرض آسیب و تخریب قرار دارند.

امانی ادامه داد: موضوع نگهداشت شبکه اصلی مدیریت آب‌های سطحی شامل حفاظت، ترمیم و مرمت، نگهداری و بهره‌برداری، یک موضوع تخصصی است. در صورتی که در بهترین حالت، لایروبی و تمیز کردن آن مدنظر قرار گرفته است. این اقدامات کافی نبوده و موجب هدر رفت سرمایه‌های موجود می‌شود.

 وی اضافه کرد: نگهداشت باید به صورت کاملاً تخصصی با اقداماتی چون پایش، حفظ حریم، جلوگیری از دخل و تصرف توسط سایر ارگان‌ها، نگهداری، ترمیم و مرمت مجاری و تاسیسات، در دستور کار حوزه فنی و عمرانی، قرار گیرد.

امانی در پایان تاکید کرد: خواهشمند است در اجرای ماده هفتاد و سوم (73) قانون شوراها مراتب را به شهردار محترم تهران به عنوان تذکر ابلاغ فرمایید.

شورای شهر تهران شهربانو امانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر