کد خبر: 679873 A

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران مطرح کرد:

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران از افتتاح ادامه شمالی بزرگراه شهید صیاد شیرازی تا پایان مهر ماه خبر داد.

به گزارش ایلنا، احسان نوش‌‌‌‌آبادی درباره جزئیان این پروژه گفت: عملیات اجرایی این پروژه از سال ۹۳ شروع شده و تا دو سال و نیم قبل هشتاد درصد پیشرفت فیزیکی داشت، اما به دلیل مشکلات مالی معارضین ملکی و تاسیساتی، پروژه متوقف شد. این پروژه بار دیگر در تیرماه ۹۷ با دستور شهردار تهران مبنی بر اتمام پروژه‌‌‌های نیمه‌‌‌‌تمام شروع شد و تاکنون ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. براساس پیش‌‌بینی‌‌‌های صورت گرفته، پروژه تا پایان مهرماه افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: با اتمام این پروژه ترافیک بزرگراه امام علی (ع)، بلوار ارتش و خیابان‌‌‌های صنایع و اراج روان خواهد شد. تا پیش از این ساکنان بلوار ارتش برای تردد به سمت بزرگراه‌‌‌‌های شهید صیاد شیرازی، رسالت، صدر و بابایی ناچار بودند تا میدان اقدیسه تردد کنند و این امر در محله های اراج، خیابان گلزار و خیابان‌های اطراف بزرگراه ارتش ترافیک شدیدی را ایجاد می‌کرد. 

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران درباره هزینه این پروژه اظهار داشت: بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است. کارفرمای پروژه شهرداری تهران است و سازمان مشاور شهرداری تهران بخش محاسبات و اجرای کار را انجام داده است.

به گفته نوش‌‌‌آبادی، با افتتاح این بخش، بزرگراه صیاد شیرازی در بخش شمالی با اتصال به بلوار اوشانی به پایان می‌رسد اما براساس طرح تفصیلی تهران مقرر شده بزرگراه در بخش جنوبی از میدان سپاه با تونل به اتوبان آزادگان متصل شود.

بزرگراه صیاد شیرازی احسان نوش آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر